Odamdaki prize fiş takınca kasadan elektrik çarpıyor

Yer
Uzay
Arkadaşlar odamda bulunan prize uzatma kablosuyla bilgisayarı takınca kasanın metal kısmından elektrik çarpıyor. Ama aynı uzatmayı odamın dışındaki prize takınca sıkıntı olmuyor. Bu neden olabilir? Ne yapsam düzelir? Odamın dışında olması benim için çok sıkıntı her gün fiş çekme tehditleri alıyorum😁

mahmutadam

Picopat
Arkadaşlar odamda bulunan prize uzatma kablosuyla bilgisayarı takınca kasanın metal kısmından elektrik çarpıyor. Ama aynı uzatmayı odamın dışındaki prize takınca sıkıntı olmuyor. Bu neden olabilir? Ne yapsam düzelir? Odamın dışında olması benim için çok sıkıntı her gün fiş çekme tehditleri alıyorum😁

Kaçak olabilir. Elektrikçi çağırabilirsiniz.

OarsLyn

Hectopat
PSU topraklamanız çalışmıyor demek bu. Bobinlerin yükü üstünüzde desarj oluyor. Topraklamanızı özellikle kontrol ediniz. Kaçak gibi gelmedi bana.

Yazzy

Picopat
Odadaki prizde topraklama var mı? Şayet yoksa; başka bir odadaki topraklı prizi odanıza çekin.

KS
Uzydandusenorangutan
Yer
Uzay
Odadaki prizde topraklama var mı? Şayet yoksa; başka bir odadaki topraklı prizi odanıza çekin.
Bilmiyorum. Onun yerine akım korumalı priz alsam olur mu?

OarsLyn

Hectopat
Bilmiyorum. Onun yerine akım korumalı priz alsam olur mu?
Hayır. Akım korumalı priz sizi daha büyük riske sokar. Prizlerin belirli W aralığı ve Akım aralığı vardır. Bunu iyi seçmezseniz ya sürekli sigorta attırırsınız yada akım koruma devresini yakarsınız.

OarsLyn

Hectopat
Yukarı