Odanın bir kısmına ses yalıtım kabini yapmak

kyoraku

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
.
Selamlar.
Odanın sadece PC olan 1-4 metrekarelik kısmına ses yalıtım kabini gibi bir şey yapmak istiyorum.
Duvarlara vs bir şey yapmak istemediğimden bu yol geldi aklıma.
Benzer bir uygulama yapan var mı?
Odanın bir kısmında, duvarlara dokunmadan nasıl bir uygulama yapabilirim?

Son düzenleme:
Sadece kasayı mı koyacaksın kabine? Fan sesi için yapacaksın sanırım.
Yok, telefon kulübesi gibi bir sistem düşünüyorum daha çok :)
Ama uygun maliyet ve temiz görüntü ile nasıl bir iş yapmalıyım bilmiyorum.
zcx.JPG

Yok, telefon kulübesi gibi bir sistem düşünüyorum daha çok :)
Ama uygun maliyet ve temiz görüntü ile nasıl bir iş yapmalıyım bilmiyorum.
Eki Görüntüle 662822
Nasıl yaparsın bilemem ama sakın şu üründen kullanma aşırı kokuyor. Benim odam havadar olduğu halde o ağır plastik kokusunu alıyorum ve sökmesi zor, iz bırakıyor. Alüminyum folyolar var ses yalıtımı için. Köşe ve kenarlara onlardan koyup yüzeylere de resimdeki gibi piramit sünger yalıtımlarından uygulayabilirsin.

Sadece bilgisayar fan sesi içinse o kadar büyük bir şeye gerek yok diye düşünüyorum. Amatör ses sanatçıları kayıt alırken dolabın bir katındaki kıyafetleri alıyor, içini ses yalıtım köpüğüyle kaplıyor veya evdeki kalın yorganlarla kaplıyor içeriye mikrofonu koyup dışarıdan biraz içeriye yaklaşarak kayıt alıyor. Stüdyo kaydı gibi bir sonuç çıkıyor ortaya. Siz de bu tarz bir sistem deneyebilirsiniz. Fan kısımlarına minik delikler açarsınız yine az da olsa hava alır.

Büyük ihtimal ses yalıtımı rezalet olan bir dairede kiracısınız. Fan sesinden ziyade oyun oynarken oluşan gürültüyü dışarı vermemek olabilir amaç. Duvarlar boşsa ses duvara çarpıp dolaşacağından duvarlara bir şey yapmadan bunu çözmek çok zor. Ancak o kulübede bu iş çözülür sanırım, merak ettim takipteyim.
Benim önerim kalın bir halı (stoense kullanıyorum örneğin ben), perde ve duvarlara düz eva foam olabilir kalınlığı 10-15mm olan.

Yeni konular

Geri
Yukarı