Odanın kapısı açılınca PC ışıkları yanmaya başlıyor

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP-ENVY TS 15 NOTEBOOK PC 2014
16 GB RAM
NVIDIA GEFORCE GT 740 M
KINGSTON 480 GB SSD
1 haftadır laptopu uyku moduna alıp 2 saat ders çalışıyorum ve 1 saati uyku modunda geçirince bilgisayar kendi ışıklarını ve fanını kapıyor. Bu kendi özelliği zaten. Fakat ben odanın kapısını açtığım an PC ışıkları yanıyor ve fan çalışıyor. Ne yapacağım biri beni izliyor olabilir mi?

1 haftadır laptopu uyku moduna alıp 2 saat ders çalışıyorum ve 1 saati uyku modunda geçirince bilgisayar kendi ışıklarını ve fanını kapıyor. Bu kendi özelliği zaten. Fakat ben odanın kapısını açtığım an PC ışıkları yanıyor ve fan çalışıyor. Ne yapacağım biri beni izliyor olabilir mi?
Birinin seni izlemesi çok mantıksız. Adam o zaman sürekli, eli tetikte bekliyor. Bilgisayarınız sese duyarlı olabilir mi?

Laptopu uykuya alıp masayı sallayın bakalım gene açılacak mı?
Laptopu uykuya alıp ses çıkartın gene açılacak mı diye bakın.
Eğer ikisinde de açılmazsa ortada ciddi sorun olabilir birisi sizi izliyor olabilir.
Şu anlık en mantıklı çözüm bu.

Kapının sesini duyunca laptop uyanıyor sanırım 😄

Kaç yıldır bilgisayar işi ile uğraşmaktayım ilk defa böyle bir sorun gördüm açıkçası.

Laptopu uykuya alıp masayı sallayın bakalım gene açılacak mı?
Laptopu uykuya alıp ses çıkartın gene açılacak mı diye bakın.
Eğer ikisinde de açılmazsa ortada ciddi sorun olabilir birisi sizi izliyor olabilir.

Bu arkadaşın dedikleri çok mantıklı bunları deneyin. Eğer bunlar olmaz ise o zaman birisi sizi izliyor olabilir belki. Kamerayı, mikrofonu bantla kapayın, aygıt yöneticisinden devre dışı bırakın. AV ile tarama yapın. Birde böyle deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı