ODTÜ Bilgisayar vs Boğaziçi Bilgisayar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

campanharo

Decapat
Arkadaşlar, tercih 20 Ağustos'ta sona erecek. Puanım iki üniversiteye de yetiyor ama iki arada bir derede kaldım. ODTÜ için artılarım: Verdikleri burs, teknik üniversite olması, kültürü. Boğaziçi için artılarım: İstanbul sebebiyle bağlantıları, kampüsü.

Aslında kararım ODTÜ idi ama şu son virajda biraz kafam karıştı. 2 gün sürem var. İlgili kişilerden yorum almayı çok isterim.

Vallahi hocam eğitim konusunda yüksek ihtimalle ikisi de aynıdır yani puanları falan da bayağı bir yüksek iki Üniversite de ad yapmış iyi Üniversiteler bence eğitimden çok şu saatten sonra hangisinin imkanları daha iyi olur ona göre tercih yapın (Burs, Yurt, Ulaşım vs.) benim şahsi görüşüm bu yöndedir.

Ben boğaziçini tercih ederim. Ablam Boğaziçi mezunu olmasından dolayı baya içli dışlı olmuşluğum var. Teknik imkan anlamında ODTÜ daha iyidir muhtemelen ama hem üniversite kültürü hemde sosyal hayat olarak Boğaziçinin daha önde olduğunu düşünüyorum. Bu arada bilgisayar mühendisliği kuzey kampüste yani meşhur güney kampüste değil. 5 dakikalık mesafedeler ama arkadaşlarla takılmaya yine oraya gidebilirsin.

Boğaziçi derim ben. Gitmeden bilinmez fakat duyduğum kadarıyla ODTÜ'de okumak işkence gibi. Ders seçebilirsen şanslısın.

Şahsi olarak ben de ODTÜ'yü tercih ederdim, birkaç etkinliğine katılma fırsatım oldu(lisedeyim). Gayet beğendim bir ortama ve eğitime sahip olduklarını gördüm.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı