ODTÜ Uzay Havacılık vs İTÜ Elektronik ve Haberleşme

Sizce ODTÜ uzay havacılık mühendisliği mi, İTÜ elektronik haberleşme mühendisliği mi?

• ODTÜ uzay havacılık

• İTÜ elektronik haberleşme

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

abdz07

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Havacılık ve Uzay Müh.
Bu sene üniversite sınavına girdim. MF-4 (Mühendislik) sıralamam 6600 geldi. İlk olarak ODTÜ makine mühendisliği(2016'da giren son öğrencinin sıralaması 6300), ikinci olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi Pilotaj(2016'da giren son öğrencinin sıralaması 6200) istiyorum. Ama, açıkçası benim bu iki bölümden umudum yok. Ben de b planı olarak ODTÜ uzay havacılık mühendisliği ve İTÜ elektronik haberleşme mühendisliği arasında gidip geliyorum. ODTÜ'nin eğitiminin daha iyi olacağını düşünüyorum ama iş imkanları konusunda kararsızım. Türk savunma sanayisinde iş olanakları olduğunu duydum ama orada da kısıtlı sanırım. İTÜ elektronik haberleşmede ise bölüm avantajı olarak iş imkanlarının çok daha geniş olacağını düşünüyorum ancak kalbim ODTÜ diyor. :D

Sizler de avantajları ve dezavantajlarıyla fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. Üniversite sınavı konusundaysa tavsiye almak, soru sormak isteyen olursa etiketlesin müsait oldukça bakmaya çalışacağım. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı