Ödenmeyen dershane ücreti

Hakkını aramıyorsun sen. Kurumun hakkını yiyorsun. Eğitimi alıp almaman onların sıkıntısı değil. Onlar eğitimi online olarak verdiler. Sözleşmenizde özellikle eğitimin yüz yüze olduğunu da zannetmiyorum. Eğer gerçekten yüz yüze eğitim ibaresi sözleşmede yazıyorsa haklısınızdır. Onun dışındaki durumlarda kurumun hakkını yiyorsunuz.
Hakkımı arıyorum. Kimsenin hakkını yemiyorum. Vermedikleri eğitimin parasını istememeliler. Eğitimi alıp almaman onların sıkıntısı değil demişsin. Neyin kafasını yaşıyorsun ? 1 ay boyunca eğitim vermediler.

Hakkımı arıyorum. Kimsenin hakkını yemiyorum. Vermedikleri eğitimin parasını istememeliler. Eğitimi alıp almaman onların sıkıntısı değil demişsin. Neyin kafasını yaşıyorsun ? 1 ay boyunca eğitim vermediler.
Eğitimi online olarak verdiklerini söylemişsin ilk sayfadaki mesajında. Sen yazdıklarının farkında değilsin sanırım. Online eğitime katılıp katılmaman onların suçu değil.

Pandemi yüzünden uzaktan eğitime geçmişler hala vermedikleri eğitim diyorsun. Bu iş davaya giderse faiz bile bindirebilir üstüne çünkü haklılar. Senin mantığınla bakarsak tüm özel okullar batmalıydı çünkü online olduğu için ''eğitim vermediler''.

Eğitimi online olarak verdiklerini söylemişsin ilk sayfadaki mesajında. Sen yazdıklarının farkında değilsin sanırım. Online eğitime katılıp katılmaman onların suçu değil.
Sonradan eksik yazdığımı belirttim. 1 ay boyunca hiç eğitim vermediler. Sonrasında kademeli olarak uzaktan ve yüz yüze eğitim verdiler.
Pandemi yüzünden uzaktan eğitime geçmişler hala vermedikleri eğitim diyorsun. Bu iş davaya giderse faiz bile bindirebilir üstüne çünkü haklılar. Senin mantığınla bakarsak tüm özel okullar batmalıydı çünkü online olduğu için ''eğitim vermediler''.
İlk 1 ay hiç eğitim vermediler. Sonrasında kademeli olarak uzaktan ve yüz yüze eğitim verdiler. O zaman 3 taksitim kalmıştı. 1 ini yatırdım 2 si duruyor. Uzlaşma yoluna gittiğimde bunu belirttim ve kalan 2 ay taksitten 1 ini ödersem anlaşabileceğimi söyledim ki zaten 1 ayıı boş geçtiler hiçbir eğitim yoktu. Bunu kabul etmeyince bende hiçbir şekilde ödeme yapmayacağımı söyledim. Aradan 1 yıl geçmiş borcu ödemem gerektiğini söylüyorlar.

Sonradan eksik yazdığımı belirttim. 1 ay boyunca hiç eğitim vermediler. Sonrasında kademeli olarak uzaktan ve yüz yüze eğitim verdiler.

İlk 1 ay hiç eğitim vermediler. Sonrasında kademeli olarak uzaktan ve yüz yüze eğitim verdiler. O zaman 3 taksitim kalmıştı. 1 ini yatırdım 2 si duruyor. Uzlaşma yoluna gittiğimde bunu belirttim ve kalan 2 ay taksitten 1 ini ödersem anlaşabileceğimi söyledim ki zaten 1 ayıı boş geçtiler hiçbir eğitim yoktu. Bunu kabul etmeyince bende hiçbir şekilde ödeme yapmayacağımı söyledim. Aradan 1 yıl geçmiş borcu ödemem gerektiğini söylüyorlar.
Ne oldu? Ödediniz mi? Merakımdan soruyorum, dershane meseleleriyle alakam yok ve evden hazırlanmak bence daha mantıklı.

Arkadaşlar geçen sene üniversite okuduğum şehirde bir yabancı dil kursuna yazıldım. Malum bildiğiniz üzere pandemi dolayısıyla evleri kapattık. Memlekete döndük çoğu kişi gibi. Buna rağmen taksitlerimin çoğunu ödedim. Sadece son 2 taksiti ödemedim. Benden o zaman bu parayı istediler, vermedim. Bugün bana o kurumdan SMS yoluyla bu paranın ödenmemesi durumunda yasal işlem başlatacaklarını belirttiler. Meblağ 550 lira. Ben bu parayı ödemeyeceğim. Sonuç itibarıyla yüz yüze vermedikleri eğitimin parasını istemeleri zaten etik değil. Yasal işlem dedikleri nedir tam olarak mahkemeye vermek mi? Sizce nasıl sonuçlanır? Avukat arkadaşlar veya bilgisi olan arkadaşların tavsiyelerini rica ediyorum.

Hocam haklısınız ama her türlü ödetirler.

Geri
Yukarı