[Ödüllü Kompozisyon Yarışması] "Çanakkale Zaferi"

buraya yorum olarak yazıyorum şimdi

ÇANAKKALE ZAFERİ (Bizzat ben yazdım mailim:[email protected]
Tarih on sekiz Mart bin dokuz yüz on beş .İttifak devletler Çanakkale boğazından yardım göndermeye çalışıyorlardı.Bunu haber alan Osmanlılar Çanakkale boğazına defanslarını yerleştirdiler.1. dünyasavaşından iyice zayıf düşen Osmanlı nın kaynakları çok az iken İttifak devletlerininki ise boldu.Asker sayısı çok daha azdı ama olsun,Osmanlı askerlerinin cesareti ve vatan sevgisi kat kat üstündü.
Harp zamanı gelip çattığında ilk gemi mayına çarptığı anda savaş başladı ve mehmetçiklerimiz Allah Allah sesleri arasında saldırıya geçti.Her yönden kulakları delecek düzeyde top ve tüfe sesleri geliyordu.Sürekli bir yer patlıyor, bir gemi suyu boyluyor,nice şehitler düşüyor ve ailelerin içine alev düşüyordu.Bazılarına cesare,bazılarına korku geliyordu.Ama gel gör ki çok fazla gemi vardı.Mehmetçiklerin sayısı çok azdı ve çok yaralı vardı.O sırada Seyit onbaşı kimsenin tek başına kaldıramayacağı topu ek başına kaldırıp yüklemişti.Ve mükkemmel bir atışla düşman ağır zırhlısını batırdı.Düşmanlara korku Mehmetçiklerimize cesaret verdi ve savaşı Osmanlı kazandı.
İşte böyledir Çanakkale savaşı,Mehmetçiklerimizide anarız bu günde.Bütün şehtlerimize Allah rahmet eylesin,Çanakkale zaferimiz kutlu olsun MAİLİM ÜSTTE

@yusufi88, ben beğendim kardeşim. Olur da katılım olmaz ise, otomatikmen ödül sahibi oluyorsun sanırım.(y)
Bu arada, istersen mesajını ''Rapor et'' Türkçe Yazım'da iyi olmamama rağmen, hatalarını görebiliyor.

ÇANAKKALE ZAFERİ VE KAHRAMAN İNSANLAR

Çanakkale zaferi bir milletin küllerinden doğduğu bir savaşın sonucudur. Bu millet İman gücüyle çarpışmış ve o savaşta muhakkak olan zaferi kazanmıştır.

Seyit onbaşı kaldırmış 275 kg'lık mermiyi ve batırmıştı İngiliz zırhlısını Çanakkale boğazına. Peki ya Nene Hatun, o ve onun gibiler olmasa kahraman askerimiz ne yapardı? Şerife Bacı kağnıyla cepheye cephane taşımasaydı. Halime çavuş erkek kılığına girip düşman askeriyle çarpışmasaydı. Bizim halimiz nice olurdu?

İşte bu güzel insanlar bu zaferin çilesini çekerken bizler şuan da bu zaferin sefasını sürüyoruz.
Şehitlerimizin mekanı cennet olsun.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı