Öfkeyi ne geçirir?

5. sınıfta dershanemdeki kız +8 dolunayımı çalmıştı 1 hafta uğraşıp ikna edici yöntemlerle (saçına kör düğüm attım saçını kestirmek zorunda kaldı) geri aldım. Başka hiç dolandırılmadım.

Buraya yazacaktınız sanırım hocam.

Haftada bilmem kaç saat ders görüyorum. Normal derslerin dışında Almanca, teknoloji, yazılım, donanım hakkında ders görüyorum. Derslerin her birinden en az 2 saat sürecek ödev veriliyor. Çok ders çok, hafta içi bir GTA Online gireyim diyorum ama zaman yok. Hafta sonu da 1 saat anca. Uyuyamıyorum da. Çok mutsuzum aslında, siz olmasanız evde deliririm herhalde. LGS veya YKS ye hazırlanan birinden daha yoğun olabilirim.

Ne zamana kadar böyle devam edecek, lisede misin, üniversite mi?

Çok sinirliyim bu günlerde, daha demin de bozuk sandalyemin ayaklarından biri kırıldı ve yere kapaklandım. Elimde mouse vardı, sinirden parçalayıp penceremden aşağı fırlattım. Şimdi ne yaptım ben diye düşünüyorum, yeni mouse için param da yok. Ne zaman böyle kriz geçirsem aynısı oluyor. Günde 10 kere oluyordur. Şimdi de başım ağrıyor.

Sinirlenmemek için ne yapmalıyım? O kadar para biriktirip aldığım mouse gitti.

Antipsikotik ilaçlar bıçak gibi kesiyor siniri. Eğer anksiyete problemiyse Benzodiazepin'de olabilir.

Hocam öncelikle sakin olmaya çalışın aklınıza başka şeyler getirin mesela en sevdiğiniz ve hayalini kurduğunuz şeyi öfkeniz yatışınca psikiyatriye gidin.

Çok sinirliyim bu günlerde, daha demin de bozuk sandalyemin ayaklarından biri kırıldı ve yere kapaklandım. Elimde mouse vardı, sinirden parçalayıp penceremden aşağı fırlattım. Şimdi ne yaptım ben diye düşünüyorum, yeni mouse için param da yok. Ne zaman böyle kriz geçirsem aynısı oluyor. Günde 10 kere oluyordur. Şimdi de başım ağrıyor.

Sinirlenmemek için ne yapmalıyım? O kadar para biriktirip aldığım mouse gitti.

Seni ne sinir ediyorsa ondan uzaklaş. Mesela LoL gibi bir oyunda ara sıra iyi oynarsın ara ara da durmadan ölürsün sinirden patlarsın. Abicim ne gerek de kendine bunu yapma sadece oyun de kendine. Denendi ve çözüldü.🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı