Öğleden sonra kaçan kişiye disiplin verilir mi?

Kapısına güvenlik, duvarlarına dikenli teller, bahçesine ve koridorlarına gözetmen konulan bir yerden kaçtığınız için tabii ki yaptırım uygulanır. Bu kadar önlemi atlatırken de disiplin uygulanması normal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam çok kısa olayı anlatıyorum hemen bilgi sahibi olanlar cevaplarsa sevinirim.

Ben 12.sınıf meslek lisesi öğrencisiyim 17 yaşındayım devamsızlığım izinli 4.5 izinsiz 10 gün.

Meslek lisesi 12.sınıf olduğum için 3 gün staja 2 gün okula gidiyorum. 2 gün okula gittiğimde can sıkıntısından öğleden sonra yok yazılacağım şekilde okuldan çıkıyorum (bunu tek ben değil bizim sınıfın çoğu yapıyor). Fakat biliyorsunuz ki bu kaçışlar izinsiz yok yazılma oluyor ve izinsiz yok yazılma sınırım 10 gün. Bunun için de velimi okula götürüp devamsızlığı izinliye çevirmem gerek. Neyse bugün annem devamsızlığımı izinliye çevirmek için okula geldi müdür yardımcısı benim öğleden sonra kaçışlarımı görmüş bu çocuk disiplin yer falan demiş anneme ama devamsızlıkları izinliye çevirmiş.
(Herkes de benim gibi kaçıyor fakat müdür yardımcısı tek benim velime böyle bir şey demiş)

Şimdi sorularım şunlar;

• Devamsızlık hakkım yetiyor ve ben her okul günü öğleden sonra kaçmayı düşünüyorum bu mümkün müdür?(sadece pazartesi salı okula gidiyorum haftada 2 gün)
  • Öğleden sonra kaçtığım için disiplin yer miyim?
  • Disiplin yersem ne olur nasıl bir ceza alırım?
  • Kanunda böyle bir disiplin türü var mı?

(Sınıftaki arkadaşlarım ve ben hocayı az çok tanıyoruz korkutmak amaçlı dediğine inanıyorum fakat tersi olursa diye bu konuyu açıyorum)
Disiplin kavramı annenizi korkutup sana öğüt versin diye söylenmiş bir durum. Hakkın olduğu sürece gelmeyebilirsin. Bir problem olmaz.

Kapısına güvenlik, duvarlarına dikenli teller, bahçesine ve koridorlarına gözetmen konulan bir yerden kaçtığınız için tabii ki yaptırım uygulanır. Bu kadar önlemi atlatırken de disiplin uygulanması normal.
Biraz absürt olacak ama emin olun okulun kapısı bile yok. Meslek lisesi zaten çok büyük okul kim giriyor kim çıkıyor belli olmuyor.

Geri
Yukarı