Öğrenci evi tutma konusunda erken davranmak mantıklı olur mu?

Lynburk

Centipat
Arkadaşımla üniversite okuduğumuz şehirde 2+1 veya 2+0 ev tutmak istiyoruz. 13 Eylül'den itibaren üniversitelerin açılacağı söylenmişti. Arkadaşım erken tutmak konusunda ısrarlı tutarsak 2 ay erken tutmuş olacağız. Ama tekrar COVID-19'dan dolayı üniversiteler uzaktan eğitime geçerse ne olacak? Kirası uygun çok güzel ev bulduk kira kontratı zaten senelik yapılacak tekrar uzaktan eğitime geçme kararı alınırsa büyük ihtimal eylül'den önce o karar alınır diye düşünüyorum sonuçta vaka sayıları artış gösterirse öğrenciler apartlara, yurtlara kayıt yapmadan tekrar uzaktan eğitim kararı alınabilir. O zaman boşu boşuna 1 sene kira ödemiş olacağız. Eylül ayına bırakırsak merkeze yakın ev bulamayabiliriz ve büyük ihtimal beğendiğimiz ev bizden önce tutulmuş olacak. Siz olsanız ne yapardınız?

Eylül'e kadar bitecektir bu durum. Aşılama çok hızlı ilerliyor.
Bende açılır diye düşünüyorum zaten aşılamalarda devam ediyor. Akademisyenler'de aşılanıyor ya da aşılanmıştır. Ama vaka sayıları düşüyor diye kademeli normalleşmeye dönüyoruz turistler de gelecek sanırım tekrardan vakaların artması durumunda Eylül'den önce uzaktan eğitime geçme ihtimalide var sonuçta. Eylül'den sonra tekrar uzaktan eğitime geçilirse ona yapacak bir şey yok zaten. Bundan endişeleniyorum işte. Boşu boşuna 1 sene kira ödemiş olacağız. Erken davranmazsak merkeze yakın istediğimiz evi tutamayabiliriz. İki açıdan sıkıntı.

Bu kadar muallâk bir durumda 2 ay öncesini bırakın eylül ayında bile riskli. Normal zaman olmadığı için bu dönemde beklemeniz en mantıklısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı