Öğrenci için banka hesabı önerisi

mag339

Kilopat
Yer
Çorum
Daha fazla  
Yeni 18 yaşıma bastım. İnternet üzerinden para kazanırken veya 2. el alışverişlerde kullanabileceğim, IBAN'ı olan Swift destekleyen bir hesap açmak istiyorum. Hangi bankayı önerirsiniz? Elimde ininal ve Papara var fakat ikisinde de IBAN üzerinden para alamıyorum. Ayrıca krediyle falan da işim yok. Ayrıca hala öğrenci olduğum için kampanya vs. varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

ENPARA kullanılabilir. Transfer vs. için hiçbir ücret alınmıyor.

Lise'de misin, yoksa üniversite mi? Birçok banka öğrencilere herhangi bir ücreti olmayan hesap açıyorlar.
Lise öğrencisiyim yakında okul bitecek.
İninalde IBAN yok muydu eskiden degistiyse bilmemde benim bildigim vardı hala (dedigim yıl 1 yıl önce :) )
Edit: Arkadaşımın vardı ondan görmüştüm.
İninalde IBAN var fakat açıklama kısmına hesap numarası vs. yazmak gerekiyor. Örneğin Twitch'ten para alırken bunu yapamam.

Şimdilik seçenekleri KuveyTürk, Enpara ve Bankkart olarak daralttım. Hangisinin avantajı daha fazla? İçinizde bunlardan biriyle problem yaşayan oldu mu?

Hepsi aynı, bende ocak ayında Yapı Kredi çıkarttım banka kartı olarak. Uygulama arayüzü çok güzel ve sade, müşteri hizmetleri çok iyi memnun kaldım yani. Diğerlerinin pek bir farkı yok, kredi kartı olmadıktan sonra. Ama ne alırsan al, sırtını devlete yaslamış, devlet güvencesi olan bankalardan çıkart kartını, sonra banka batar üzülürsün 🙂

Ziraat Bankası'na gittim. Yıllar önceden annemle açtırdığımız burs hesabımı gösterdiler bana. Ben de kartını yeniletip kullanmaya başladım şimdi. Herkese önerileri için teşekkür ederim.

Ziraat Bankası'na gittim. Yıllar önceden annemle açtırdığımız burs hesabımı gösterdiler bana. Ben de kartını yeniletip kullanmaya başladım şimdi. Herkese önerileri için teşekkür ederim.
Hayırlı olsun. Ben de para biriktirmek için çıkarttım, malum ekonomi belli. Köşeye ne atarsak bizim faydamıza. Arkadaş çevremde çok fazla YapıKredi kullanan vardı gerçi ama benim tercih etme sebebim, evimin etrafında çok fazla yapı kredi atmsi var. Para atacağım zaman bir dünya yol yürümemek için tercih ettim 🙂

Ee memnun musun kardeşim?
Düz banka hesabı işte. Çok bir esprisi yok. Ben konuyu açarken fazla abartmışım. Normal banka hesabı olarak kullanıldığında bankadan bankaya pek fark yok. Borsa vs. işlemlerine gireceksen onları araştırabilirsin, orada kullanım kolaylığı ve kesinti ücretleri fark ediyor, hangi banka daha iyidir bilemiyorum.

Geri
Yukarı