Öğrenci için banka kartı tavsiyesi

Lesion

Centipat
Daha fazla  
3 ay sonra stajım başlıyor ve benim herhangi bir bankadan gidip banka kartı almam gerekecek. Tam öğrenci dostu az yakan bir kart arıyorum. Yıllık veya aylık kullanım ücreti olmayan, para yatırma çekme işlemlerinde para kesmeyen ve staj için kendi üstüme ait bir IBAN (Papara önerecekler için ön bilgilendirme) numarası olan bir kart önerisi bekliyorum.

Alabilir misin bilmiyorum ama Bankkart Genç

Kuveyt Türk banka kartım var yıllardır kullanırım 1 kuruş bile ücret almadılar. Kartım kırılmıştı cebimde onun değişim ücretini bile yansıtmadılar. Bu kadar öğrenci dostu bir kart yoktur herhalde piyasada. Tek sorun İstanbul dışıysan ATM'leri her yerde olmayabiliyor.

Hocam banka kartının yıllık veya aylık kullanım ücreti olmaz, sizin bahsettiğiniz kredi kartı mı?

3 ay sonra stajım başlıyor ve benim herhangi bir bankadan gidip banka kartı almam gerekecek. Tam öğrenci dostu az yakan bir kart arıyorum. Yıllık veya aylık kullanım ücreti olmayan, para yatırma çekme işlemlerinde para kesmeyen ve staj için kendi üstüme ait bir IBAN (Papara önerecekler için ön bilgilendirme) numarası olan bir kart önerisi bekliyorum.
Ziraat Bankasına gidip staj için banka kartı almak istiyorum dediğinde veriyorlar bilgin olsun.

Ziraat Bankası Bankkart kullanıyorum 3 yıldır.
Herhangi bir şeyden ücret kesiyorlar mı? Farklı bankanın atmsini kullanırken kesiyor onu biliyorum bir de havale ve eft'de kesiyor olması lazım.
Ziraat Bankasına gidip staj için banka kartı almak istiyorum dediğinde veriyorlar bilgin olsun.
Yaşım 18'i geçtiği için staj sonrasında da kullanabileceğim bir kart alacağım o bahsettiğin kartlar staj süresince aktif kalıyor diye biliyorum.
Enpara olabilir.
Kullanıyor musun?
Hocam banka kartının yıllık veya aylık kullanım ücreti olmaz, sizin bahsettiğiniz kredi kartı mı?
Hayır bahsettiğim banka kartı. Bilmediğim için sordum bir yerde yıllık kullanım ücreti vardı sanırım kredi kartına bakıyordum.

Hocam Banka Kartları yani Hesap ve Maaş hesaplarına ait kartlardan herhangi bir ücret alınmaz. Bu maaşların bankalar üzerinden verilmesi zorunlu hale geldiği için aidat ücretleri kaldırıldı ve sizin istediğiniz banka ile değil çalıştığınız yerin kullandığı bankaya göre hesap açıcaksınız. Eğer isterseniz maaşınızın yattığı bankadan hesabımızdaki parayı çekip kullanmak istediğiniz bankaya yatırıp kullanabilirsiniz.

Herhangi bir şeyden ücret kesiyorlar mı? Farklı bankanın atmsini kullanırken kesiyor onu biliyorum bir de havale ve eft'de kesiyor olması lazım.

Yaşım 18'i geçtiği için staj sonrasında da kullanabileceğim bir kart alacağım o bahsettiğin kartlar staj süresince aktif kalıyor diye biliyorum.

Kullanıyor musun?

Hayır bahsettiğim banka kartı. Bilmediğim için sordum bir yerde yıllık kullanım ücreti vardı sanırım kredi kartına bakıyordum.
Sadece staj süresi kalmıyor. KYK için kart istesen bile üniversite bittikten sonra kartın kullanım tarihi bitene kadar kullanabiliyorsun. Hatta bittikten sonra istersen uzatabiliyorsun. Bir problem olmaz. Bende staj için almıştım. Stajların bitse bile kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı