Öğrenci için iPad 9 mu, iPad Air 5 mi?

iPad 9 aldım hocam. Ne için almayı düşünüyorsunuz? Ona göre önereyim.

Hocam
Bu konuda yazıyor kullanma amacım bakar mısınız?

Hocam.

Air podsu da hesaba katarak 4 bin TL için Air'e geçilir mi?

iPad 9'u 7500'e alıp
7000 TL'ye laptop almak nasıl olır sizce.

@Ersin5838 @gnoxis7
iPad mi yoksa laptop mu sorusuna ne dersiniz?
Sebepleriyle.

Son düzenleme:
Hocam

Air podsu da hesaba katarak 4 bin TL için Air'e geçilir mi?

iPad 9'u 7500'e alıp
7000 TL'ye laptop almak nasıl olır sizce.

@Ersin5838 @gnoxis7
iPad mi yoksa laptop mu sorusuna ne dersiniz?
Sebepleriyle.
Tamamdır. Şimdi ilk olarak 7000 TL'ye performansı ile çok mutlu edecek bir bir laptop yok maalesef. iPad'e gelecek olursak, satın alım aşamasında arada çok fark olduğu için iPad 9 yetersiz gibi bir algı oluşuyor peki bu algı ne kadar gerçekçi? Kesinlikle hiçbir gerçekliği yok. Benim satın alma sebebim de aşağı yukarı sizinki ile aynıydı. Bir kere aldıktan sonra özellikle kestirmeler gibi çok yararlı ekosistem uygulamalarını kullanabilirseniz aldığınıza hiç pişman olmazsınız. Apple'ın en büyük özelliği üründen hariç ekosistem de satması hatta sırf bu yüzden çok güçlü bir android telefonum olmasına rağmen en yakın zamanda eski de olsa bir iPhone'a geçmeyi düşünüyorum. Uzun lafın kısası ben Air 5 ile arada ki farkın çok iyi değerlendirilebileceği düşünüyorum yani Air 5 yerine iPad 9 almanızı öneririm ihtiyaçlarınızı kesinlikle karşılayacaktır hatta arada ki fiyat farkına isterseniz idareten bir laptop bile alabilirsiniz. Her hangi bir sorunuz varsa sorabilirsiniz, yardımcı olmaktan memnun olurum😊

Tamamdır. Şimdi ilk olarak 7000 TL'ye performansı ile çok mutlu edecek bir bir laptop yok maalesef. IPad'e gelecek olursak, satın alım aşamasında arada çok fark olduğu için iPad 9 yetersiz gibi bir algı oluşuyor peki bu algı ne kadar gerçekçi? Kesinlikle hiçbir gerçekliği yok. Benim satın alma sebebim de aşağı yukarı sizinki ile aynıydı. Bir kere aldıktan sonra özellikle kestirmeler gibi çok yararlı ekosistem uygulamalarını kullanabilirseniz aldığınıza hiç pişman olmazsınız. Apple'ın en büyük özelliği üründen hariç ekosistem de satması hatta sırf bu yüzden çok güçlü bir Android telefonum olmasına rağmen en yakın zamanda eski de olsa bir IPhone'a geçmeyi düşünüyorum. Uzun lafın kısası ben Air 5 ile arada ki farkın çok iyi değerlendirilebileceği düşünüyorum yani Air 5 yerine iPad 9 almanızı öneririm ihtiyaçlarınızı kesinlikle karşılayacaktır hatta arada ki fiyat farkına isterseniz idareten bir laptop bile alabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz varsa sorabilirsiniz, yardımcı olmaktan memnun olurum😊

PDF üzerinden soru çözme not alma, en ufak bir sorun var mı?

Ekran ile kalem arasında boşluk varmış sanırım olumsuz mı?

Kalemi manyetik olarak bağlayamamak kötü mü?

Sadece sağda 2 tane hoparlör olması film izlerken olumsuz bir deneyim yaşatıyor mu?

20 bin liraya 15k ya iPad Air mi yoksa.
7.5k ya aynı deneyimleri iPad 9.nesil yaşatır mı?
7.5k yanına 10k Huawei Matebook D15 alacağım.

Hangisi daha mantıklı sizce.

PDF üzerinden soru çözme not alma, en ufak bir sorun var mı?

Ekran ile kalem arasında boşluk varmış sanırım olumsuz mı?

Kalemi manyetik olarak bağlayamamak kötü mü?

Sadece sağda 2 tane hoparlör olması film izlerken olumsuz bir deneyim yaşatıyor mu?

20 bin liraya 15k ya iPad Air mi yoksa.
7.5k ya aynı deneyimleri iPad 9.nesil yaşatır mı?
7.5k yanına 10k Huawei Matebook D15 alacağım.

Hangisi daha mantıklı sizce.
Not alma üzerinde hiçbir sorun yok. dediğim gibi bende olduğu gibi sizde de o algı oluşmuş sanırsam Air5 i de incelediğiniz için😁. Aklınızda soru işareti kalmasın 4k videoları bile aşağı yukarı sorun yaşamadan montajlayabileceğiniz bu tablette öylesine küçük işlerde sorun yaşamazsınız.
Ekran ile kalem arasında ki boşluk belli olmuyor, bastırdığım da dahi(Apple pencil'ın basınca duyarlı olmasından dolayı) ekranda herhangi bir bastırma izi görmedim.
Manyetik yapıştırma yok ve hiçbir sorun yaşamadım. Zaten 200 tl bandında kalem koyacak bölümü olan kılıflar var hatta bende yeni bir tane aldım.
Ben film ya da dizi izlemiyorum ama youtube videoları izlerken fark ettim biraz belli oluyor ama arada ki fiyat farkına gerekmez çok bi sorun yaşamazsınız. Eğer bütçeniz çok geniş ise Air5 alabilirsiniz fakat ucu ucuna ise kesinlikle iPad9. Ben bir iki hafta önce kalem ile pozitif teknolojiden aldım param tam yetti. Air5 alsam (Eylül'e kadar çalışacağım) bütün ileride birikecek param dahi 2000 tl eksik kalıyordu o yüzden iPad9 aldım ve iyi ki de bu seçimi yaptım. Eğer laptopunuz yok ise bu durumu farklı bir konuda tartışabiliriz fakat idarelik bir laptopunuz varsa iPad'e öncelik vermenizi tavsiye ederim çünkü iyi bir laptop yerine idarelik bir laptop ve iPad daha verimli olur(Bende durum öyle). Diyeceklerim bu kadardı. Dediğim gibi laptopunuz yoksa yeni bir konu açmanızı öneririm iPad mi laptop mu? Tarzında. Orada daha rahat kafa ile tartışabiliriz

Not alma üzerinde hiçbir sorun yok. Dediğim gibi bende olduğu gibi sizde de o algı oluşmuş sanırsam Air5'i de incelediğiniz için😁. Aklınızda soru işareti kalmasın 4K videoları bile aşağı yukarı sorun yaşamadan montajlayabileceğiniz bu tablette öylesine küçük işlerde sorun yaşamazsınız.
Ekran ile kalem arasında ki boşluk belli olmuyor, bastırdığım da dahi(Apple Pencil'ın basınca duyarlı olmasından dolayı) ekranda herhangi bir bastırma izi görmedim.
Manyetik yapıştırma yok ve hiçbir sorun yaşamadım. Zaten 200 TL bandında kalem koyacak bölümü olan kılıflar var hatta bende yeni bir tane aldım.
Ben film ya da dizi izlemiyorum ama YouTube videoları izlerken fark ettim biraz belli oluyor ama arada ki fiyat farkına gerekmez çok bir sorun yaşamazsınız. Eğer bütçeniz çok geniş ise Air5 alabilirsiniz fakat ucu ucuna ise kesinlikle iPad9. ben bir iki hafta önce kalem ile pozitif teknolojiden aldım param tam yetti. Air5 alsam (Eylül'e kadar çalışacağım) bütün ileride birikecek param dahi 2000 TL eksik kalıyordu o yüzden iPad9 aldım ve iyi ki de bu seçimi yaptım. Eğer laptopunuz yok ise bu durumu farklı bir konuda tartışabiliriz fakat idarelik bir laptopunuz varsa IPad'e öncelik vermenizi tavsiye ederim çünkü iyi bir laptop yerine idarelik bir laptop ve iPad daha verimli olur(bende durum öyle). Diyeceklerim bu kadardı. Dediğim gibi laptopunuz yoksa yeni bir konu açmanızı öneririm iPad mi laptop mu? Tarzında. Orada daha rahat kafa ile tartışabiliriz.

Laptopum yok konu açtım bakarsanız sevinirim.

Evde laptop olmaması çok büyük sorun mu 11. sınıftayım üniversiteye geçerken alacağım laptop.
Fakat bu tablet bana 2 yıl ve üstüne üniversitede de kullanacağım not alacağım bir tablet lazım.

Bana 2 yıl boyunca iPad 9 yeter ama 3 4 yıl sonra 3GB RAM ile az kalmaz mı?

Bir de 64 GB yeter mi size yetiyor mu?

iPad 9 yanına laptop gereksiz olabilir fakar 2 yıl sonra laptop daha iyi olacaktır. Fakat şimdi Air 5 almam gereksiz olur mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı