Öğrenci için MacBook Pro M1 vs Air M1

PT varken ordan alınmaz.

Benim düşüncem Pro öğrenciler için gereksiz 16 GB RAMe sahip Air gayet yeterli olacaktır.

AIR alın (16 GB) fansız olması ofis işlerinizde çok sessiz ve stabil çalışmasını sağlayacaktır. Namussuz çok az ısınıyor.

Isınma problemi sadece render alırken karşılaşırsın bunun için ise, bu işten anlıyorsanız Aır'in içini açıp soketin üzerine termal pad koyabilirsin;

Bu videoda ne yapacağın anlatılıyor.

Tabi bu işlem sonrası Air'in alt kısmı çok fazla ısınıyor.

Merhabalar. Eylül ayındaki eğitim indiriminden faydalanarak okul için bir MacBook almak istiyorum ancak Air ve Pro modelleri arasında kaldım. Okul kullanımının dışında Fusion 360, Photoshop, Premiere Pro gibi programlar da kullanıyorum. İnternetteki çoğu kaynakta touch bar, fan, ve ekstra çekirdek dışında fazla büyük farklar olmadığını gördüm. Aradaki fiyat farkı da bunlar için epey fazla gibi geldi. MacBook Pro almak yerine Air modelini alırsam birlikte kullanmak için bir adet Xiaomi Ultra wide monitör almak istiyorum ve toplam fiyat Pro modeli ile aynı fiyata denk geliyor. Arada kaldığım için sizlerden de fikir almak istedim. Teşekkür ederim.
Hocam pro'yı almanızı tavsiye ederim hem air hemde pro(abim pro kullanıyor şu anda) kullanma fırsatım oldu. Air'ler çok ısınıyor air'de 80 dereceyi görülürken pro'da aynı işleri yaparken Max 45'i gördük. Air ile benim gördüğüm tek farkı ısınması oldu.

Merhabalar. Eylül ayındaki eğitim indiriminden faydalanarak okul için bir MacBook almak istiyorum ancak Air ve Pro modelleri arasında kaldım. Okul kullanımının dışında Fusion 360, Photoshop, Premiere Pro gibi programlar da kullanıyorum. İnternetteki çoğu kaynakta touch bar, fan, ve ekstra çekirdek dışında fazla büyük farklar olmadığını gördüm. Aradaki fiyat farkı da bunlar için epey fazla gibi geldi. MacBook Pro almak yerine Air modelini alırsam birlikte kullanmak için bir adet Xiaomi Ultra wide monitör almak istiyorum ve toplam fiyat Pro modeli ile aynı fiyata denk geliyor. Arada kaldığım için sizlerden de fikir almak istedim. Teşekkür ederim.

Öğencilik hayatınızda her programı satın alacak maddi durumun ve render alırken ısınmaktan yavaşlayan bir bilgisayar kullanmak istiyorsan M1 işlemcili Mac'leri seçebilirsin.

Air alın bence. Yeteceğini düşünüyorum. Pasif soğutması yeterli gelecektir. Bir bilgisayarın fansız olması çok iyi bir olay.

Geri
Yukarı