Öğrenci olan biri bir ülkeye turist olarak nasıl gider?

Egid Dikmen

Decapat
Katılım
13 Mayıs 2020
Mesajlar
965
Çözümler
1
Yer
Mersin
Vize ve pasaportun nasıl işlediğini bilmiyorum ve öğrenciyim yazın Batı Avrupa ülkelerinden birine turistlik olarak gitme niyetim var duyduğuma göre bu işlemler 3-4 ay sürüyormuş yazın gideceksem şimdiden işlemler başlatmam gerekiyormuş. Ne yapmalı nereye başvurmalı ve bu işlemler için ne kadar bütçe ayırmalıyım?
 

edelkrone

Picopat
Katılım
29 Temmuz 2021
Mesajlar
761
Makaleler
1
Çözümler
5
Work and Travel ile gidebilirsiniz. Bürosuna başvurmanız gerek. 40-50K fiyat istiyorlar sanırım. Dil kursu için de gidiliyor. Turist vizesi kolay verilmiyor diye biliyorum.
 

Orion Nebula

Hectopat
Katılım
21 Temmuz 2018
Mesajlar
1.408
Çözümler
2
Mesela bir tatil firmasına para verip tatile gidersen onlar ayarlıyor her şeyi. Kendin gitmek istersen, gideceğin ülkenin turist vizesine bakman lazım. Bazı ülkelerde direkt kapıda nerede kalacağını ve kaç gün kalacağını gösteren bir belge veriyorsun ülkeye giriyorsun, bazı ülkelerde ise turist vizesi gerekiyor. Gideceğin ülke ismi + hangi amaçla gideceğin + Google'da ara= Sonuç

Fransa Turist Vizesi
 

selcukeraslan

Picopat
Katılım
26 Kasım 2021
Mesajlar
81
Çözümler
1
Arkadaşım Romanya'ya gönüllü çocuklara öğretmenlik yaparak gitti. Para almadı ama kalacak yer ve yemek verilmişti. Bu arada öğretmenlik dediğim de küçük çocuklarla oyun oynama, etkinlik yapma falan. Herkesin yapabileceği bir iş. Programın adını unuttum ama bulursam yazarım.
 

edelkrone

Picopat
Katılım
29 Temmuz 2021
Mesajlar
761
Makaleler
1
Çözümler
5
Acenteyle gidebilirsiniz sanırım. Diğer türlü %90 gidemezsiniz gibi. Çünkü kaçan çok kişi olduğu için turist vizesi bile vermiyorlar. Bu videoda güzel açıklanmış:

 
Yukarı