Öğrenciye kredi verirler mi?

FrozenFelon

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben 3. sınıf üniversite öğrencisiyim. Bir ihtiyacımdan ötürü 1500 TL gibi bir miktarda paraya ihtiyacım var. Biraz acil de denebilir. Düşük faizli bir kredi çekmek istiyorum aylık 130 140 TL geri ödeme yapabilecek durumdayım. Ama üstümde herhangi bir maaş yada başka birşey yok devletin verdiği krediyi saymazsak tabi ki zaten onunla ödemeyi planlıyorum. Faizlere baktım en düşük 1670 TL civarı ödenek çıkaran bankalar var ziraat gibi. Sorum şu bana bu bankalar kredi verir mi ? Birde merak ettiğim bir soru daha var kafamda. Mesela ben bu krediyi aldım 2 3 ay ödedim. Ondan sonra elime 300 400 TL gibi bir para geçti. Paranın tümüyle kredimin büyük bir kısmını tek seferde kapatabiliyor muyum ? İlla aydan aya 130 lira ödemek zorunda mıyım ? Cevaplarınızı bekliyorum.

Enpara ile 12 ay taksitle 1649TL çıkıyor. Eğer taksitleri erken öderseniz, ödediğiniz faiz oranı da düşüyor. Yani 12 ay taksitle krediyi aldınız ve 3. ayda tümünü kapatırsanız geriye yaklaşık 1540TL gibi bir rakam ödemiş oluyorsunuz.
Birçok bankada online başvuru seçeneği mevcut. Belki verebilirler. Şansınızı deneyin derim.

İhtiyaç kredisi çekersin. Aylık geri ödeme 150-200 TL falan oluyor. Dediğin olayı yapabilirsin paran fazla ise 2 kredi birden ödersin.

Genel olarak yanında velin ile gidip eğitim kredi alabilirsin. Örnek : Eğitim Kredisi | Ziraat Bankası

Hiçbir gelirin olmadan direkt sana vermeleri zor. Bu yüzden teminat olarak velini göstereceksin.

Eline para geçtiğinde direkt kapatmak istediğinde mevcut borcundan biraz indirim sağlarlar. Bu şekilde kapatman daha iyi olur.

Kredi yerine kredi kartı da işini görürse öğrencilere özel kredi kartları mevcut. Örnek : İşte Üniversiteli Kredi Kartı

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı