Öğrendim, akıllandım, uslandım...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Dr. Bıyık!

Kilopat
Makaleler
1
Ekran Alıntısı2.JPG

Yukarıda görselini paylaştığım başlıktaki (başlığın nasıl yayın onayı aldığını sorgulamak bile büyük suç) bu iletinin nasıl onay aldığını sorguladığım, anarşist nitelik taşıyan, forumun dirlik ve düzenini bozan, 33. yılını yaşadığım hayatımda bir türlü öğrenemediğim nezaketi bana öğreten yüce gönüllü moderatörümüze gönülden teşekkürü bir borç biliyorum. Forum yöneticilerinin sınırsız eleştiri hakkı olduğunu gördüğümüzde belki ucundan biz de fikir beyan edebiliriz diye bir aşırı fikir sahibi oldum. "Konu onaylanmamalıydı" diye bir çıkarımda bulundum.
Yanıtım çok güzel oldu. Akıllandım, uslandım.
Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 606290

Yukarıda görselini paylaştığım başlıktaki (başlığın nasıl yayın onayı aldığını sorgulamak bile büyük suç) bu iletinin nasıl onay aldığını sorguladığım, anarşist nitelik taşıyan, forumun dirlik ve düzenini bozan, 33. yılını yaşadığım hayatımda bir türlü öğrenemediğim nezaketi bana öğreten yüce gönüllü moderatörümüze gönülden teşekkürü bir borç biliyorum. Forum yöneticilerinin sınırsız eleştiri hakkı olduğunu gördüğümüzde belki ucundan biz de fikir beyan edebiliriz diye bir aşırı fikir sahibi oldum. "Konu onaylanmamalıydı" diye bir çıkarımda bulundum.
Eki Görüntüle 606292
Katılıyorum. Forumda cevap niteliği taşımayan yorumları silmeye kalksak konu altında 1-2 yorum olur en fazla. Ayrıca orada da konuyla ilgili cevaplar verildi. Aynı bilgilendirme bana da geldi.

Bir de merakımdan sormak istiyorum. Kural dışı link veya argo içeren konular dışında onaylamadığınız konu oluyor mu? Bu konunun da onaylanmaması lazımdı bana göre.

Ayrıca, resimdeki konuda da düzeltilmesine rağmen imla hatası var.

Konuyu ben onayladım. Yasal Uyarı SMS'i ile ilgili bir içerik olmayınca başlıktan anlaşılabileceğini düşünüp açtım ancak gırgır, şamataya döndü.

Sizin mesajınız ile ilgili de haklısınız, onaylanmayabilirdi ancak telaşla bir anda yazmış olabilir. Geç saatlerde de açmış zaten, uyku sersemliği dahi denebilir. Geri dönüş almışsınız ama tam olarak size neresi uygunsuz geldi orasını anlamadım?

Son düzenleme:
Konuyu ben onayladım. Yasal Uyarı SMS'i ile ilgili bir içerik olmayınca başlıktan anlaşılabileceğini düşünüp açtım ancak gırgır, şamataya döndü.

Sizin mesajınız ile ilgili de haklısınız, onaylanmayabilirdi ancak telaşla bir anda yazmış olabilir. Geç saatlerde de açmış zaten, uyku sersemliği dahi denebilir. Geri dönüş almışsınız ama tam olarak size neresi uygun geldi orasını anlamadım?
Öncelikle tenezzül edip de yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. Bu tarz mecralarda farklı karakterde kişiler de yer aldığından konu kavga ve tartışmaya da gidebilirdi, o yüzden üşenmeden, konuyu ya da mesajları silmeden yorum yaptınız.
Moderasyon hataları eleştirilebilmelidir. Siteler kurdum, yönettim. Şimdi de farklı bir mecrada azımsanmayacak bütçelerde proje operasyonlarını yönetiyorum, başka projelerin de işleyişlerini takip ediyorum.
Yakın zamanlarda altında çalışanların uyarılarını, eleştirilerini göz ardı eden iş arkadaşımın çok büyük bütçeli (milyon Dolarlar) projesi elinden alındı ve kapatıldı.
Ben de bu durumları öğrencilik hayatımdan beri yaşadığım için stajyer, tekniker, sekreter, proje elemanları, müşteriler dahil herkese gördüğünüz aksaklıkları mutlaka belirtin ki düzelteyim derim.
Bu tarz sosyal mecraların idarecileri eleştiriye açık olmalı.
İlgili konuyu ne şekilde kabul ettiğinizi açıkladınız, sizi eleştirmiyorum. Ancak uzun uzadıya detaylandırılmış konuların da geçmişte kabul edilmediği, mesajların silindiği çok yaşandı bu sitede.
Artık yeni alınan moderatörleri tanımadığımız bir durum söz konusu. Sayı arttıkça kontrol de zorlaşıyor.

tam olarak size neresi uygunsuz geldi orasını anlamadım?
Başlık içeriği özetler durumdadır kuralına uygunsuz geldi. Çifte standart uyguluyorsunuz. Kafanıza göre iş yapıyorsunuz. Kurallar sadece yazılı olarak var. İşinize gelince uyguluyor, gelmeyince uygulamıyorsunuz. Mesela konuya eklenen görseller uygun şekilde adlandırılmalıdır diye bir kural var. Oturup dikkat etmedim ama genel denk gelmem ben dahil kimsenin buna uymadığı yönünde. Yaptırımı var mı, yok. Ama ben başka hata yapanları raporlayınca rapor sistemini meşgul etmeyip diye 1 gün ceza alıyorum. Bu günlerde 1 günlük, 30 günlük ceza alan belki de tek kişi benim. Gereksiz mesaj, çifte konu gibi şeyler bile 1 saat. Ki bunlar genel yazım yanlışlarından daha ağır yaptırım gerektirir benim gözümde.
Ben "Dizüstü Bilgisayar RAM Yükseltme" diye konu açıp konu içerisinde ürünün modelini paylaşmama rağmen başlık "Packardbell Easynote RAM Yükseltme" diye değiştirildi ve ben ceza aldım. Şu an ise dizüstü RAM yükseltme konularında dizüstü kelimesi bile geçmiyor neredeyse.

Başlık içeriği özetler durumdadır kuralına uygunsuz geldi. Çifte standart uyguluyorsunuz. Kafanıza göre iş yapıyorsunuz. Kurallar sadece yazılı olarak var. İşinize gelince uyguluyor, gelmeyince uygulamıyorsunuz. Mesela konuya eklenen görseller uygun şekilde adlandırılmalıdır diye bir kural var.
Ben gördüğümde uyarıyı verip, resmi kendi bilgisayarıma indirip konuyu düzeltip konu içine ekliyorum.

@Dr. Bıyık! rica ederim. Kontrol zorlaşıyor ancak size nerenin uygunsuz geldiğini anlamadım. Beni tanımıyor olabilirsiniz, tanıdığımız insanlar moderatör olunca da bir şey değişmiyor ki.

Arkadaşlar lütfen konu sahibi dışında, alakasız mesajlara girişmeyelim. "İfade özgürlüğünüz" var ancak suistimal edilmemeli!

@Dr. Bıyık! son kısım size değildi.

Eki Görüntüle 606290

Eki Görüntüle 606292
Moderatör arkadaşın yapması gereken bu konuyu onaylarken konuyu kilitleyip, konunun yetersizliğini konuyu açan kişiye belirtmesiydi. Düzeltilmesi istenilen bir hususta zaten rapor edince yardımcı oluyorlar. Sonuç olarak böyle bir konuya ne yazarsak yazalım gereksiz mesaj olacaktır saygılar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı