Öğrenmesi kolay strateji oyun önerisi

Lotr: Battle for middle earth 2,
Rise of Nations,
Command & Conqurer 4 Tiberian Twilight,
Conqueror's Blade,
Total War: ( Tüm Seriler).

Benim sadece 50 saatim var ve kolay hard da oynuyorum iron mod açık ve her seferinde dünya hakimi oluyorum zaten ingilizcen iyise bebek işi bir oyun..
Aynen hocam, uçak bile basmayan, deniz üstünlüğünü belli başlı ezber bölgelerde alan, sadece justify attığın zaman asker basan yapay zekaya karşı çocuk oyunu. Gel seninle 1v1 haritası var girelim, kaç günde kapitüle oluyorsun veya line'ımı kaç yılda geçebiliyorsun. Geçip geçemeyeceğin de aşikar. Almanya - İngiltere gibi outpowered ülkeler ile "yapay zekaya" world domination atmakta bir şey yok zaten. İtalya ile Roma kurmam bile 2.5 - 3 saat sürüyor. Zor olanı minör ülkeler ile oynamak, çoklu cephelerde mikro oynamak, gerçek bir oyuncuya karşı makro konuşturmak.

Dictators: No Peace Countryballs deneyebilirsiniz. Dünyadaki en kolay strateji oyunu :D
Ayrıca çok saçma bir oyun.
Ben Hearts of Iron 4 kolay öğrenilen bir oyun ben kolayca öğrendim ve çok zevkli karışık gibi durabilir ama zaten 3-4 tane önemli şeyi var.
Hiç yeni oyuncu dostu değil bence yine de bakacağım.
İkincisini kaç yıldır bekliyorum bir sıktı artık.
Rise of Nations
Bloons TD6 (Tower Defense oyunu)
Stellaris (HOI4 ve EU4’ten kolay diyorlar)
Rise of Nations biraz eski grafikli. Bloons'a bakacağım teşekkürler.
Age of Empires 4 geliyor, öneririm.
Bende bekliyorum.

Aynen hocam, uçak bile basmayan, deniz üstünlüğünü belli başlı ezber bölgelerde alan, sadece justify attığın zaman asker basan yapay zekaya karşı çocuk oyunu. Gel seninle 1V1 haritası var girelim, kaç günde kapitüle oluyorsun veya Line'ımı kaç yılda geçebiliyorsun. Geçip geçemeyeceğin de aşikar. Almanya - İngiltere gibi outpowered ülkeler ile "yapay zekaya" world domination atmakta bir şey yok zaten. İtalya ile roma kurmam bile 2.5 - 3 saat sürüyor. Zor olanı minör ülkeler ile oynamak, çoklu cephelerde mikro oynamak, gerçek bir oyuncuya karşı makro konuşturmak.

Ben 3 senedir Hearts of Iron 4 izliyorum ve ben çoğunlukla belli başlı YouTuber'lerin multilerine role-play ini katılıyorum ve beni güçsüz sanma eğer sovyet line nından bahsediyorsan o daha kolay olur ama alman falan diyorsan biraz zor tabii

Lotr: Battle for middle earth 2,
Rise of Nations,
Command & Conqurer 4 Tiberian Twilight,
Conqueror's Blade,
Total War: ( Tüm Seriler).
Total War'dan hangisine başlamamı önerirsiniz. Ekran kartım GT 730 kaldırır mı sizce? Teşekkürler.
Mount and blade Warband sistem yetiyorsa Bannerlord.
MB Warband'ı çeşitli modlarla defalarca oynadım. Bannerlord'a sistem yetmiyor malesef.

Total War'dan hangisine başlamamı önerirsiniz. Ekran kartım GT 730 kaldırır mı sizce? Teşekkürler.
Buradan kontrol edip sistem gereksinimlerine bakabilirsin. Oyun mekaniği aynı, genelde ek özellikler oluyor. Yetenek ağacı, liderler, komutanlar, ülkeler vs. Hepsinin grafiği zamanına göre iyi.

MB Warband'ı çeşitli modlarla defalarca oynadım. Bannerlord'a sistem yetmiyor malesef.
Bir arkadaşım sıkça Crusader Kings oynuyordu, ona da bakabilirsiniz. Hoi4'den daha kolay diyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı