Öğretmen ayrımcılıktan dolayı şikayet edilebilir mi?

Örneği verebilir misin?

Bu 2. kez oluyor, Örneğin Sınav yapılmadan önce ders esnasında kimin hangi notu alabileceğini kapasite meselesi haline getirerek ayrım yapıyor mesela 2-3 isim sayıyor bunlar 90 alır bu 95 alacak hep belirli kişileri sayıyor diğerlerinin üzerinde ister istemez psikolojik bir baskı oluşuyor, demek ben alamayacağım tarzında, öte yandan saydığı isimlerdede yüksek beklentiden dolayı bir stres olusuyor.
Bunları öğrencilere açık şekilde söylemesini doğru bulmuyorum

Bu 2. kez oluyor, Örneğin Sınav yapılmadan önce ders esnasında kimin hangi notu alabileceğini kapasite meselesi haline getirerek ayrım yapıyor mesela 2-3 isim sayıyor bunlar 90 alır bu 95 alıcak hep belirli kişileri sayıyor diğerlerinin üzerinde ister istemez psikolojik bir baskı oluşuyor, demek ben alamayacağım tarzında, öte yandan saydığı isimlerdede yüksek beklentiden dolayı bir stres olusuyor.
Bunu her öğretmen söylüyor, şikayet ettiğin yer umursamaz bile.

@musti9784653, pek bir şey çıkacağını sanmıyorum. Ancak CİMER'e şu şekilde yazı yazabilirsiniz:

XXX okulunun xxx isimli soyadlı öğrencisiyim. Öğretmenimiz sürekli şu kişi şu notu alır diye hep söylüyor. Bunu da belirli kişiler üzerinde yaptığı için bizim üzerimizde ters psikoloji olmakta. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Bu 2. kez oluyor, örneğin sınav yapılmadan önce ders esnasında kimin hangi notu alabileceğini kapasite meselesi haline getirerek ayrım yapıyor mesela 2-3 isim sayıyor bunlar 90 alır bu 95 alacak hep belirli kişileri sayıyor diğerlerinin üzerinde ister istemez psikolojik bir baskı oluşuyor, demek ben alamayacağım tarzında, öte yandan saydığı isimlerdede yüksek beklentiden dolayı bir stres olusuyor.
Bunları öğrencilere açık şekilde söylemesini doğru bulmuyorum.

Çok takılma dostum. Ateist olduğumu öğrenince ödev veren din hocamız var. :p

Yeni konular

Geri
Yukarı