Öğretmen hakaret gerekçesiyle nereye şikayet edilebili?

Müdür falan hikaye. Milli Eğitim Müdürlüklerine veya CİMER'e şikayet edin.

Bir hoca durduk yer öyle şeyler yapmaz. Sınıfınız çok taşkınlık çıkartıp yaramazlık yapıyordur. Seni işin içine katmıyorum ama mutlaka saygısızlık yapanlar da vardır. Tabi bunlar hocayı haklı çıkarmaz disipline verebilir. Gerçi disiplin hiç bir işe yaramıyor ve yaptırıcılığı yok öğrencide bunu biliyor. Eğer usluysanız ve gayretli iseniz hocanız bunu yaptıysa tamam haklısın ama durum dediğim gibiyse kusura bakma haksızsınız bağırtıyı hak etmişsinizdir çünkü şuan bu sistemde yapacak başka bir şey yok. Kurallar Japonya kadar katı değil ve disiplinin hiç bir işlevi yok.
Adam anlatmış işte. Ayrıca her ne olursa olsun ders işlemeden çıkmak gibi bir lüksü yok. Taşkınlık çıkaran varsa bunun cezasını kendi belirleyemez. Disiplin kurulları süs niyetine durmuyor.

İlkokulda bakın ilkokulda diyorum bir İngilizce hocamız vardı. Adam gelip gidip tokat atıyordu. Kurban bayramından sonra okula gelmiştik. Yediğiniz etler haram olsun demişti. Sonra topluca müdüre şikayet edildi sadece öğretmen değişti. Öğretmen mesleğine devam etti.

Müdür falan hikaye. Milli Eğitim Müdürlüklerine veya CİMER'e şikayet edin.

Adam anlatmış işte. Ayrıca her ne olursa olsun ders işlemeden çıkmak gibi bir lüksü yok. Taşkınlık çıkaran varsa bunun cezasını kendi belirleyemez. Disiplin kurulları süs niyetine durmuyor.

İlkokulda bakın ilkokulda diyorum bir İngilizce hocamız vardı. Adam gelip gidip tokat atıyordu. Kurban bayramından sonra okula gelmiştik. Yediğiniz etler haram olsun demişti. Sonra topluca müdüre şikayet edildi sadece öğretmen değişti. Öğretmen mesleğine devam etti.
Disiplin kuralları hiç bir işe yaramıyor. Yarayanlar da uygulanmıyor. Dersi terk etmek yanlış. Dayak yanlış. Beddua yanlış. Bunlara lafım yok. Mesajımın tamamlanmış halini bir daha oku bence.

Dostum bu yollardan bizde geçtik emin ol bu kadar korkmaya gerek yok öğretmenden. Eğer anlattıkların doğruysa ben bu insanı öğretmen yapan ... neyse. Açık açık konuşun sınıfça yaptığı hareketlerin yanlış olduğunu ona söyleyin. En fazla ne olabilir ? Dersten bırakabilir. Bu dersten bırakmayı bile isteye yaparsa o zaman şikayet edersiniz.

Müdür sizi desteklemedi ise toplu bir şekilde ilçe milli eğitime ya da polise şikayet edebilirsiniz. Sınıfça müdüre gidip öğretmen değişimi talep edebilirsiniz. Açıkçası bu durumlarda tek kişinin bir şey yapması çok da etkili olmaz tüm sınıfça şikayet ettiğinizde daha iyi bir sonuç alabilirsiniz ancak yapmamanız gereken daha çok şey var en başta öğretmene hakaret etmeyin ya da dövmeyin bu durumda zaten müdür de öğretmeni desteklediği için başınıza büyük dert açabilir öğretmeni fotoğraf video çekmeyin yayınlamayın çoğu okulda derste telefon kullanmak yasaktır telefonunuzu alabilirler ayrıca video çekmek suçtur dönem bitimine kadar bu işi halledin yoksa pert olur.

Ancak biraz saygılı olalım bayan değil kadın.

Feministler de basmasa olmuyor zaten.

Meslek liselerinin ortamını görmesem diyeceğim amenna. Daha ilk ayımda nazik bir öğrenci iken kendimi birisinin kafasını arabanın camına vururken buldum. Nerede zıvanadan çıkmış birisi varsa alıyorlar meslek lisesine. Öyle öğretmen olmak kolay değil. Kimsenin işiyle ekmeğiyle oynamayın. Sanki sütten çıkmış ak kaşıksınız.

Arkadaşlar 10.sınıfım ve meslek lisesine gidiyorum. Okulumda bir bayan İngilizce öğretmeni var ve bizim İngilizce derslerine giriyor. Neyse konuya gelelim. Bu öğretmen ne zaman bizim sınıfa gelse hep sınıfa bağırıyor sınıfı tehdit ediyor sizin velilerinizi ararım diyor. Bir de bizim sınıf İngilizce yapamadığı için sürekli bizim sınıfı aşağılıyor. Siz hayvansınız diyor sınıfa. Bugün de İngilizce dersi vardı geldi sınıfa bağırdı çıkıp gitti ders anlatmadı. Bugün derste bu hocaya soru sordum bana ters cevap verdi dedi sen çok sorumsuz bir öğrencisin hiçbir şey bilmiyorsun ders dinlemiyorsun. Bugün hocaya çok sinirlendim derste dövesim geldi kendimi zor tuttum. Okulumuzda 5 tane İngilizce öğretmeni olmasına rağmen bunu bize verdiler, sizce ne yapmalıyım? Bu hocayı nereye şikayet edebilirim? Bu öğretmen sadece bana böyle yapmıyor tüm sınıfa böyle yapıyor sürekli.
Kardeşim ağzı laf yapan birini velin olarak çağır mahkeme vs. tehdit etsin aynı zamanda ilçe milli eğitim müdürlüğüne gidin şikayet edin eğer sonuç çıkmaz ise hakikaten mahkemeye verin. Bizim okuldaki bir sınıfta da benzer olay yaşandı mahkeme işlemleri başlatılınca bir öğrencinin velisi tarafından. Kadın korkudan İstanbul'dan Van'a geçti. Sen düşün.
Meslek liselerinin ortamını görmesem diyeceğim amenna. Daha ilk ayımda nazik bir öğrenci iken kendimi birisinin kafasını arabanın camına vururken buldum. Nerede zıvanadan çıkmış birisi varsa alıyorlar meslek lisesine. Öyle öğretmen olmak kolay değil. Kimsenin işiyle ekmeğiyle oynamayın. Sanki sütten çıkmış ak kaşıksınız.
Bu Öğretmen resmen zulüm yapıyor ve mobbing yapıyor. Bunu yapmak suç. Bu iş onun mesleği herkes dört dörtlük insan değil seçtiyse bu mesleği katlanacak. Yaptığı mobbing ile bu çocukların psikolojisine dokunuyor. Yaptığı bir suç öğretmen olduğu için daha da ağırlaşıyor suç. Kesinlikle bu öğretmenin savunulacak bir yanı yok

Yeni konular

Geri
Yukarı