Öğretmen için 7000TL laptop tavsiyesi

Casper almayın.
Benim önerim budur hep IPS panele sahip hemde 512gb depolaması var gayet güzel.
Harici ekran kartıyla Casper daha performanslı olmaz mı hocam?

Hocam bende MSİ kullanıyorum onun için sevdiğim bildiğim bir marka. Ancak R5 5500u içindeki grafik biriminin özelliklerini pek bulamadım. Ayrıca paylaşımlı ekran kartı olduğu için 6 gb RAM kalıyor geriye bunlar sıkıntı çıkarır mı?

Herhangi grafik islem gerektiren bir is yoksa ekran karti olmayan bir bilgisayar tercih edebilirsiniz daha ucuza gelir ve istediginiz isleri yine yaoabilirsiniz tabii kendi tercihiniz ancak 7k degil de 5kya 4kya bile guzel secenekler mevcut o durumda.

Hocam bende MSİ kullanıyorum onun için sevdiğim bildiğim bir marka. Ancak R5 5500u içindeki grafik biriminin özelliklerini pek bulamadım. Ayrıca paylaşımlı ekran kartı olduğu için 6 gb RAM kalıyor geriye bunlar sıkıntı çıkarır mı?
Öğretmen için yeterli IGPU. RAM kısmı da problem olmaz.

Herhangi grafik islem gerektiren bir is yoksa ekran karti olmayan bir bilgisayar tercih edebilirsiniz daha ucuza gelir ve istediginiz isleri yine yaoabilirsiniz tabii kendi tercihiniz ancak 7k degil de 5kya 4kya bile guzel secenekler mevcut o durumda.
Hocam 4-5 k ya neler alınabilir mesela? Ben baktığımda ya celeron işlemcili ya da kronik sorunlu laptoplar gördüm. Çok fazla ekran kartı gereksinimi yok ancak aldığında uzun süre iş görecek bir bilgisayar istiyor. Onun için biraz güçlü bir laptop aradım.

Ryzen 5 5500U'nun genel performansı, i5-11300H'dan daha iyi. Dahili ekran kartının oyun performansı görmek isterseniz video aşağıda. Ayrıca arkadaşın önerdiği Modern 15 çok iyi bir cihaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı