Öğretmen için iPad Model Tavsiyesi

ozgur_krblt

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, fizik öğretmeni olan ablam için Apple iPad arayışındayız. Sıfır almayı ve taksitle ödemeyi düşünüyor. Uzun yıllar kullanabileceği, dizi film izleyebileceği, özel ders verdiğinde veya Online eğitimde bilgisayarına bağlayıp kalemle öğrencilerine soru çözüm gibi işlemler yapabileceği bir model arıyoruz. Ben iPad hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim. Biraz araştırdım ve farklı fiyatlarda modellerde birçok ürün olduğunu gördüm. Sizce fiyat performans olarak alınabilirliği en yüksek model hangisidir? Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
Kalemle satılıp satılmadığını bilmiyorum ancak muhtemelen kaleminin ayrı alınması gerekeceğini düşünüyorum. Ayrı alınıyorsa kalem önerirseniz çok sevinirim.

ipad-mini-select-202109_FMT_WHH.jpg

Bütçe nedir?

Neden iPad? Nerdeyse kendisinin 6'da biri kadar kalem fiyatı var.
Eğer ille de iPad'se 2. el olarak 2. nesil 12.9"'lik iPad Pro'yu tavsiye ederim. 1. nesil apple pencil ile uyumlu.

Burada bütçe çok önemli.
Ben İpad air almanızı öneririrm. Performans anlamında rakiplerine göre oldukça güçlü. Aynı zamanda kamerası da gayet yeterli.
Öğrenci kampanyası ile 11.838 TL. Yanında da airpods 2. nesil hediye.(Öğrenci kampanyasından öğretmenler de yararlanabiliyor)
Bütçeyi 16.319 TL'ye çıkarma şansınız varsa ipad pro modelini de alabilirsiniz.
Kalem ayrı satılıyor. Ben apple pencil almanızı öneririm.

Bu arada ipad gerçekten uzun ömürlü. Bundan 7 yıl önce TEOG sınavlarına hazırlanabilmek için İpad Air 2 satın almıştım. Halen sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorum. Ayrıca baya da dayanıklı. 18 Temmuz tarihinde cihazımın pil devri 2103, pil sağlığı ise %90 gözüküyordu. O nedenle uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Burada bütçe çok önemli.
Ben İpad air almanızı öneririrm. Performans anlamında rakiplerine göre oldukça güçlü. Aynı zamanda kamerası da gayet yeterli.
Öğrenci kampanyası ile 11.838 TL. Yanında da airpods 2. nesil hediye.(Öğrenci kampanyasından öğretmenler de yararlanabiliyor)

Bu arada ipad gerçekten uzun ömürlü. Bundan 7 yıl önce TEOG sınavlarına hazırlanabilmek için İpad Air 2 satın almıştım. Halen sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorum. Ayrıca baya da dayanıklı. 18 Temmuz tarihinde cihazımın pil devri 2103, pil sağlığı ise %90 gözüküyordu. O nedenle uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
Geniş ekran daha önemli. 2. nesil, bulursanız 3. nesil 12.9" iPad pro + Apple pencil iş görür.

Bütçe nedir?

Neden iPad? Nerdeyse kendisinin 6'da biri kadar kalem fiyatı var.
Eğer ille de iPad'se 2. el olarak 2. nesil 12.9"'lik iPad Pro'yu tavsiye ederim. 1. nesil apple pencil ile uyumlu.
Apple ürünleri hem malzeme hem yazılım kalitesi olarak çok önde. Ayrıca gerçekten uzun ömürlü oluyorlar. Bunun haricinde kendi bilgisayarı da Macbook Air. Gayet memnun ve bilgisayarıyla uyumlu olacağı için Ipad düşünüyoruz. Öneriniz için çok teşekkür ederim.

Burada bütçe çok önemli.

Öğrenci kampanyasından haberim yoktu. Ablam için Air olan modeli yeterli diye düşünüyorum. Ayrıca benim de airpods alma düşüncem vardı çok iyi olur bizim için. Baktım ama göremedim link atma şansınız var mı acaba?
Ve evet dediğiniz gibi uzun ömürlü olduğu için tercih ediyoruz. Deneyimli birinden doğrulamak güzel oldu. 🙃

Geniş ekran daha önemli. 2. nesil, bulursanız 3. nesil 12.9" iPad pro + Apple pencil iş görür.
Haklısınız ancak Pro olan model biraz bizi aşıyor gibi. Ekran boyutlarına dikkat edeceğim. Apple Pencil 1.nesil olanı iş görür diye umuyorum.

Ben öğretmenler de kampanyadan yararlanabiliyor diye biliyorum ama siz yine de Apple müşteri hizmetlerinden durumu teyit edin.
Kampanya 17 Ekim'e kadar. Bilginiz olsun.
Bu arada ben de macbook air M2 kullanıcısıyım. Bu ay macOS yeni bir güncelleme alacak. Ablan İphone kullanıcısıysa belki aşağıda bırakacağım özellik sayesinde ipad almasına gerek kalmayabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Ben öğretmenler de kampanyadan yararlanabiliyor diye biliyorum ama siz yine de Apple müşteri hizmetlerinden durumu teyit edin.
Kampanya 17 Ekim'e kadar. Bilginiz olsun.
Bu arada ben de macbook air M2 kullanıcısıyım. Bu ay macOS yeni bir güncelleme alacak. Ablan İphone kullanıcısıysa belki aşağıda bırakacağım özellik sayesinde ipad almasına gerek kalmayabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkür ederim. Faydalanamasa bile ben üniversite öğrencisiyim kendi adıma alabilirim diye tahmin ediyorum. 17 Ekim'e kadar elimizi çabuk tutmamız gerekiyor anlaşılan. Attığınız özelliğe bakacağım ancak henüz bir Iphone kullanıcısı değil.

Geri
Yukarı