Öğretmen öğrenciye küfür ederse ne olur?

Okulda bir öğretmen ben ve 3 arkadaşıma küfür ve hakaretler etti. Bunun cezası nedir?

Az relax olun yok bana küfür etti ödetmeliyim yok hesabını verecek küçükken hocalar döverdi bile hep beddua okurdum derdim inşallah... Kötü kötü şeyler ama şu an yaptıklarım geliyor aklıma iyi ki bana vurmuş orada çünkü bir daha yapmadım. onlarında başı şişiyor sinirlenebilirler her hocaya saldırmayın
Ama toxic olup durduk yere ego için veya eğlence için ciddi küfür veya hele vurma vs kesinlikle hakkınızı arayın ama ilk yazdığım cümlelerdeki gibi iyi niyetli hocalarla uğraşmayın...

Kayıtları silme gibi bir durum söz konusu değil.
Eğer ki kayıtlar belirli bir süreç geçmeden silinir ise bu kanıt, delil yok etme suçuna girer ve okul yönetimi suçlu sayılır. Eğer ki böyle bir durum var ise. Avukatınız ile konuşun. Kendisi güvenlik kameralarını kontrol etmek için gerekli mecralardan gerekli izni sağlar. Kameraları da belirli kişiler kontrol edebilir sadece.
Ama eğer ki silindi ise şöyle bir durum mevcut.
Silen Okul Müdürlüğü delil ve kanıt yok etme suçundan ceza alır. Hocanızın küfür suçu ispatlanamayacağından dolayı suçsuz olarak nitelendirilir. Fakat silinen kayıtlara erişim sağlanır ise her ikisi de suçlu durumuna düşecektir.
Yani sildiyse kanıt olmadığı için bir şey yapamazsınız diyenler yanlış bilgilendirmiş oluyor.

Bu da yasak olduğunu belirten Ceza Kanunu:
Türk Ceza Kanunu'nun 281. maddesi ‘Gerçeğin meydana çıkmasını engellemek amacıyla, bir suçun delillerini yok eden, silen, gizleyen, değiştiren veya bozan kişi, altı aydan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır’ şeklindedir.

Bu hükme göre güvenlik kamera görüntülerinin silinmesi suç delillerinin yok edilmesi suçunu oluşturur. Bunun da beş yıla kadar hapis cezası bulunmaktadır.

Dolayısıyla gerçeğin ortaya çıkmasını engellemek amacıyla güvenlik kamera görüntülerini silen sorumlular, bunun tespiti halinde suç işlemiş olacaklardır. Ve yasaya uygun bir şekilde ceza alırlar.”

@Saqot aynen kardeşim klasik hocalar. Sen hiçbir şey yapmamışsındır. :D Öğretmenin davranışı kesinlikle yanlış ancak siz de kendinizi sütten çıkmış ak kaşık gibi göstermeye çalışmayın. Görüyoruz neler yaptığınızı.

Ayrıca küfürlü sesli mesaj açmışsın. Ne yapsın adam dinletsin mi herkese? :D

Geri
Yukarı