Öğretmen telefona el koyabilir mi?

Her şey veli ile mi çözülür kadın bana hakaret ediyor üstüne telefonuma el koyuyor.
İstersen Ramiz Dayı gibi kendin de alabilirsin ama sonucun ne olacağının garantisini veremem.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle bu olay 20/10/2021 tarihi çarşamba günü yaşanıyor (genellikle lisede resim derslerinde telefonlar serbest oluyor) işte son 2 ders kalmış okulun bitmesine ben resimimi çizmişim oturuyorum yanımdaki çocuk telefondan oyun oynuyor, yanımdaki kız resim çekilelim mi diye bana sordu bende kırmamak amacıyla evet dedim. Tam fotoğraf çekinirken hoca ile göz göze geldik, hoca bana bağırmaya ve hakaret etmeye başladı sonra da benim telefonuma el koydu ertesi gün sınıfım karantinaya alındı.
Telefonu alması için bir dostumu yolladım hoca da bende kalacak olmaz diye söylemiş. Sonradan öğrendiğim bilgiye göre telefonumu okul idaresi değil direkt öğretmen el koymuş. Hocaya mesaj atmama rağmen bana sadece görüldü atıyor. Hocanın böyle bir hakkı var mı? Yoksa nasıl bir çözüm bulmalıyım?
Evet hakkı var. Ama velin gelirse alabilirsin.

Benim bir cezam yok dostum hoca kendi dersinde izin veriyor gidip de sadece bana özel bir tavır yapamaz.
Tamamdır o zaman, olay farklı bir yere geliyor. Size hakaret ettiğini söyleyerek okulunuzun bağlı olduğu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayette bulunun. Onlar işi halledeceklerdir.

Öncelikle hocanıza benim şu an yazdığım şeyi atın.
Hoca telefonla yakaladıysa disipline gönderebilir ama el koyamaz çünkü o sizin eşyanız ve şu an dava açabilirsiniz.
Önerim önce müdüre falan söylemeniz çünkü öncelikle müdürle konuşun ve olayı anlatın eğer müdür gerekeni yaparsa telefonunuzu hocanızdan almış olursunuz ama yapmazsa hocayla son bir kez konuşmayı deneyin, hala ısrar eder de vermezse dava açabilirsiniz.

Bir kere dediklerine göre okulda fotoğraf çekimi yasak ve telefonunuzu kendi el koymasi durumu biraz saçma olmuş müdürle konuşup hocayla konuşmasını talep edin.

Geri
Yukarı