Öğretmene uydurulacak bahane tavsiyesi

LGS'ye 3 ay kaldı. Zaten istediğim puan çok değil 250-300 arası. Çalışıp hazırlanabileceğimi düşünüyorum zaten okula da devamsızlık olmasın diye gidiyorum.

LGS'ye iki gün çalışmayla 250 300'ü bile çok beklersiniz. 8. sınıf konuları yeterince üstünüze gelince anlarsınız dediğimi.

LGS'ye 3 ay kaldı. Zaten istediğim puan çok değil 250-300 arası. Çalışıp hazırlanabileceğimi düşünüyorum zaten okula da devamsızlık olmasın diye gidiyorum.
Cok yazik dostum. Bu sekilde gercekten 250-300 puan alabilecegini dusunuyorsan, biraz daha gayret edince neler yapabilecegini hic dusunmedin mi?

Sadece birazcik gayret ile iyi bir lise sahibi olup her alanda size destek olan ogretmenler ile ders isleyip, sizin gibi zeki ve seviyeli insanlarla arkadas olabilirdiniz. Bunlar avantajlardan sadece bir kac tanesi. Sadece birazcik gayret ile...

Gercekten hic girmediysen derslere vs. 250-300'u birakin 150 alirsaniz iyi bari demeniz lazim. Son aylarda konulari bitirebileceginizi dusunuyorsunuz ama hic de oyle olmayacak. Gunde 9 saat calissan bile olmayacak.

Ben de LGS'ye girdim. Cok sukur ben aglamadim ama siz o bos gecen surelerin, girmediginiz derslerin arkasindan aglayacaksiniz. Benden soylemesi :)

LGS'ye iki gün çalışmayla 250 300'ü bile çok beklersiniz. 8. sınıf konuları yeterince üstünüze gelince anlarsınız dediğimi.
İki gün? 2 ay boyunca her gün 7-8 saat konu anlatımları ve arkasından konu ile alakalı pekiştirme soruları çözdükten sonra basit :) Hiç çalışmayıp öylesine giren ve 250 alan arkadaşım var.

İki gün? 2 ay boyunca her gün 7-8 saat konu anlatımları ve arkasından konu ile alakalı pekiştirme soruları çözdükten sonra basit :) Hiç çalışmayıp öylesine giren ve 250 alan arkadaşım var.
Açıkçası sana bu konuda akıl verecek kadar akil biri değilim. Geçen sene girdiğimde sadece ilk dönemin sorulacak olmasının rehavetiyle son 2 haftaya kadar -evet son 2 hafta- neredeyse hiç çalışmadım. Son 2 hafta kala deli gibi ders çalıştım ama hiçbir şey anlamadım. Sonuç olarak 4 yanlış 14 boş çıkarıp 300 puan aldım. Kaldı ki ben Mart ayına kadar yüz yüze ders gördüm ve sadece ilk dönem çıkıyordu. Çok gereksiz detaylara değindim uzatmayayım; hiç derslere girmeden 2 aylık çalışmayla yüksek puan almayı bekleme. Ama gözünde çok da büyütme, sözel büyük ölçüde okuduğunu anlama. Dil bilgisi 2 tane falan vardı geçen sene. Sayısalı anlamadım, anlasam matematikte 13 boşum olmazdı. 😛

Eğer OBP'niz yoksa meslek ve imamhatip için hazırlanın.

Ben Anadoluua gidiyorum 90 ile girdim. (Yıl sonu puanı).

Bahane vakti değil! Artkk çalışıp hayatına yön verme vakti.

Yeni konular

Geri
Yukarı