Öğretmeni şikayet etmek

• Konuyu başlatan Xarch
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B

Xarch

Kilopat
Yer
İstanbul
Lisede sebepsiz yere okulun çoğunu bırakan hatta baraj dersi olan dil ve anlatım dersinin hocasıni şikayet etmek istiyoruz sınıfca. Bu konu hakkinda bilgi verebilir misiniz?

İnternetten örneklerine baktıkdan sonra dilekçe yazın. Dilekçeyi yazdıkdan sonra imza toplayın. Topladığınız imzaları ve dilekçenizi Milli Eğitim Müdürlüğüne götürün.

Bu olay üstüne hoca "kesin bana kufretmissinizdir, telefonlari verin kontrol yapacagim" Diyerek telefonu zorla aldi ve bazi ogrencilerin ona whatsapp yoluyla kufur ettigini gordu. Sonra o ogrenciyi sikayet ederek disipline gitmesini sagladi. Sınıf grubundaki tum mesajlarin ciktisini alarak onunla alakali ve ya alakasiz kufur eden herkesi disipline verdi. Benim daha once 75 olan notumu sonradan 50 olarak dusurmesiyle kalmam ise bardagi tasiran son damla oldu çünkü ona hic bir saygisizlik yapmamistim. Olayin tepki cekmesi ve velilerin okula gelmesiyle birlikte kizlari notla kandirip kendi leyhinde sahitlik yapmaya zorladi. 3 ogrenci suan disiplinde ve buyuk ihtimal nakil aldiracaklar. Lutfen yardimci olun.

Bu olay üstüne hoca "kesin bana kufretmissinizdir, telefonlari verin kontrol yapacagim" Diyerek telefonu zorla aldi ve bazi ogrencilerin ona whatsapp yoluyla kufur ettigini gordu. Sonra o ogrenciyi sikayet ederek disipline gitmesini sagladi. Sınıf grubundaki tum mesajlarin ciktisini alarak onunla alakali ve ya alakasiz kufur eden herkesi disipline verdi. Benim daha once 75 olan notumu sonradan 50 olarak dusurmesiyle kalmam ise bardagi tasiran son damla oldu çünkü ona hic bir saygisizlik yapmamistim. Olayin tepki cekmesi ve velilerin okula gelmesiyle birlikte kizlari notla kandirip kendi leyhinde sahitlik yapmaya zorladi. 3 ogrenci suan disiplinde ve buyuk ihtimal nakil aldiracaklar. Lutfen yardimci olun.
Aslında sizin hatanız da var hocanın da hatası var. Sonuçta özelinize karışamaz. Bence sen küfür/saygısızlık etmediysen kendini savun, küfür eden arkadaşların zaten hatalı. Ama hocanızın kişisel eşyalarınızı/özelinizi karıştırmasına hakkı yok. Birde not ile kandırması da çok büyük bir hata. Bu yönden dilekçe yazabilirsiniz. Hiç belli olmaz talebiniz kabul edilebilir.

Ailemle konustum , babam okula gidip mudurle konusacagini soyledi. Acaba 5-6 veli olarak topluca mudure gidilse okul icinde bir islem olur mu ?

Benim asil merak ettigim konu acaba notlarimiz duzeltilebilir mi ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı