Öğretmenin hakaret etmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben artık bu tarz öğretmenlerin kalmadığını düşünüyordum... Hımm, demek ki bizim ilk okul öğretmeni olan Ahmet hocanın fosilleri halen duruyor, yakmak lazım bu fosilleri :şipşak:
Küfürle, dayakla öğrenci değil; ancak maganda yetiştirilir. Sonra insanımız niye küfürbaz diye yakınırız (n)

Öğrenci veya öğretmenin ders içi ses-görüntü kayıtı yapması yasaktır. Öncelikle bu durumdan rahatsız olduğunu öğretmenine belirt. Halen devam ederse idareye belirtirsin. Silsile yolu ile durum belirtilmelidir.

Sınıf atmosferi veya sizin ne yaptığınızı veya öğretmenin nasıl bir şey söylediğini bilmeyiz. Varsa bir durum idare çözer.

Öğrenci veya öğretmenin ders içi ses-görüntü kayıtı yapması yasaktır.

Böyle bir durumda yasak olması önemli değil eğer öğrenci net bir şekilde öğretmenin ağır hakaretler ettiği bir görüntüyü telefonuna kaydederse sınıf hocasının veli toplantısı yaptığı gün hocadan izin isteyip basit bir duyuru yaparak işi kökten çözer. Arkasına alması gereken kişiler öğrenciler değil veliler bunu birebir tecrübe etmiş biri olarak söylüyorum kimse okulunun adını kötüye çıkarmak istemez bu işlemden sonra topluca müdüre yani idareye başvurulur ve en kısa zamanda öğretmen okuldan gönderilir. Eğer bu devlet okuluysa normalden uzun sürebilir ama o zamanda zaten öğretmenin siciline işleyeceği için hayatı boyunca bundan sıkıntı çeker. Bizim ülkemizde öğretmenlik en boş meslek olduğu için bu tarz insanlar kendi egolarının ağırlığına dayanamayıp öğrenciyi hor görüyorlar.

Benim dedem Türkiye'nin ilk öğretmenlerinden her yere gitmiş ve gelebileceği kıdem olarak her yere gelmiş bir insan en sonunda da milli eğitim müdürü yardımcısı olmuş birisi. Bu insan her zaman öğretmen öğrenciden saygı duymasını beklememeli onunun saygısını çabasıyla kazanmalıdır der. Herkesin hayatında vardır böyle bir iki öğretmeni bağırsa kızsa vursa içiniz acımaz size koymaz çünkü o sizin saygınızı kazanmıştır önemli olan bu. Öğretmenlik kutsal bir meslek değildir onu doğru yapanlar kutsal mesleğe sahiptirler. Alfabeyi baştan sona kadar okuyabileni öğretmen yapan bir sisteme sahibiz. Dershanelerde 25-26 yaşında öğretmenler var en tuhaf bulduğum şeyde bu benden 5 yaş büyük bir insan öğretmenlik gibi bir mesleği nasıl bu kadar kısa zamanda tam anlamıyla öğrenip uygulamaya başlayabiliyor.

Sana katılmıyorum. Yasak olması önemli. Öğretmen nasıl ki öğrenci resimi paylaşıyorsa soruşturma yiyorsa aynı şekilde öğrenciler için de bu yasak geçerlidir.

Her öğrencinin sözüne inanılmaz, falakaya yatırdı diyenden, bıçak çekti diyene kadarı var. Çoğu asparagas olup genelde öğretmenlerimiz bu konuda öğrenci şiddetine maruz kalmaktadır.

Eğer bu kadar hafife alıyorsan kendin öğretmen olabilirsin. Avrupda öğretmenler 20 yıl mı eğitim alıyor ki 4-5 sene yetersiz diyorsun.

Bu konu öğretmenlere saygısızlık olacağı düşüncesi ile kilitliyorum. Dediğim gibi sorunu olan silsile ile bildirir. Açıkcası öğrenci sözlerine pek itimatım yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı