Öğretmenin öğrenciye hakarette bulunması

Bizim zamanında öğretmenden yediğimiz dayaklar ortaya çıksa milli eğitimi kapatırlar.
Sizin zamanınızda "saygı" kavramı yanlış öğretildiğinden dolayı ortaya çıkan bir sorun. Tabii o zamanlar internette olmadığı için bilgiye erişiminiz güçtü. Yapılacak pek bir şeyiniz yoktu yani.

Hiçbir şey yapamazsınız. Yaparsanız da okul hayatınızı burnunuzdan getirir. Hayatta hep böyle olaylar karşınıza çıkacak ve en ufak şeyde irite olup büyütüyorsan hayatı yaşayamazsın. Sineye çekmeye alışacaksınız.

Hiçbir şey yapamazsınız. Yaparsanız da okul hayatınızı burnunuzdan getirir. Hayatta hep böyle olaylar karşınıza çıkacak ve en ufak şeyde irite olup büyütüyorsan hayatı yaşayamazsın. Sineye çekmeye alışacaksınız.
Böyle düşünmeye devam ettiğin sürece hiçbir şeyi değiştiremezsin zaten. İstediğini yapar, şikayet de eder. Kim karışabilecek? Yasal hakları kullanmana kim karşı çıkabilir? Şehir efsanelerini kenarı bırakın artık. "Eğitim hayatın burnundan gelir" falan bunların hepsi şehir efsanesi. Gram bir şey yapamaz. Hatta gelip şikayeti çekmen için sana yalvarır. Bilip bilmeden konuşmamak lazım.

@Ecmel, zamanında iyi hatırlıyorum. Kardeşimin öğretmeni zamanında ona haksız yere tokat attı diye adamı meslekten soğutmuştum. Bu arada marifet olsun diye anlatmıyorum ancak eğitimde şiddet olmaz, şiddetle yola gelinmez.

Sonra öğrenciler okulu niye beğenmiyor. Al sana sebep.

Bazı kişiler öğretmen olmayı hak etmiyor. Finlandiya gibi olsa keşke eğitim sistemi kolay kolay öğretmenlik yapamıyorsun. Orada öğretmenler aşırı saygı görür bu yüzden hepsi işinin hakkını yapar. Bizde kebap meslek gibi her önüne gelen öğretmen. Okulu nefret ettiren öğretmenler gelir. Eğitim sistemi düzeltikcekse ilk öğretmenden sonra diğerlerinde başlamalı. Öğretmen bu konuda aşırı önemli. Dünyanın en iyi eğitim sistemini koy. Ama öğretmen olmayı hak etmeyen biri ders versin bir anlamı kalmaz.

Öğretmenlik bölümlerine girmek tıp kadar zor olmalı bence, bu şekilde işini layıkıyla yapan öğretmenler çoğalır.

Yeni konular

Geri
Yukarı