Öğretmenin öğrenciye hakarette bulunması

CİMER'e şikayet et öğretmeni. CİMER'den okuluna kağıt gelince öğretmeninin surat ifadesi nasıl değişiyor gör. Bizim sınıfa da zamanında böyle bir olay oldu. Öğretmenin suratı korkudan kıpkırmızı oldu. Her ne kadar ceza almasa da bu ona yetti de arttı.
CİMER'den sonuç almak biraz uzun sürebilir, onunu yerine 444 0 632 numarasını arayıp durumu belirtebilir.

@Cole McCree, şimdi bir yer tutturamayanlar hiç değilse öğretmen olayım deyip öğretmenlik yazıyor.

O yüzden eğitim sistemi bu halde, işini sevmeyen öğretmenler yüzünden çocukların psikolojisi yerle bir oluyor. Örneğin ben üniversiteye hazırlanıyorum ve çocukluğumdan beri hayalim matematik öğretmenliği, ki öğretmen olsam işimi büyük bir zevkle yapacağıma da eminim ama maalesef öğretmen olamayacağım çünkü etraf öğretmenden geçilmiyor. Benim gibi işini severek yapacak kişiler de maalesef hayallerinden vazgeçiyor.

Senin kafada olanlarda ülkeyi bu duruma getiriyor.
Siz hayatı tanımıyorsunuz. Hayatta herkes size kibar davranmaz. Dediği yanlış bunda problemim yok. Problemi büyütmeniz saçma. Yurt dışında öğretmenlerin tavırlarını görseniz fikriniz değişir.
O yüzden eğitim sistemi bu halde, işini sevmeyen öğretmenler yüzünden çocukların psikolojisi yerle bir oluyor. Örneğin ben üniversiteye hazırlanıyorum ve çocukluğumdan beri hayalim matematik öğretmenliği, ki öğretmen olsam işimi büyük bir zevkle yapacağıma da eminim ama maalesef öğretmen olamayacağım çünkü etraf öğretmenden geçilmiyor. Benim gibi işini severek yapacak kişiler de maalesef hayallerinden vazgeçiyor.
Çok öğretmen bulunması konu ile ne alakası var anlayamadım.

Merhabalar bugün arkadaşımın ve benim başıma gelen bir olaydan bahsetmek istiyorum. Bugün ders saatinde arkadaşıma hemen yan sırada oturan arkadaşıma ödevi sormuştum. Arkadaşım ise ödevden falan bahsetti ama rahatsız edici veya başka hiçbir şey söylemedi. Öğretmen ise arkadaşıma kızdı ve şunları söyledi "sen kendini bir b.. mu sanıyorsun?" dedi ve bunu bütün sınıfın önünde dedi :D ondan sonra bana döndü ve sadece soru sorduğum için bu sefer bana sardı. Bana da biraz söylendikten sonra ardından tekrar şunları söyledi "bu sınıfta kendini bir b.. sananlar var" vs dedi. Anlamadığım neden bu kadar büyüttü veya neden bu kadar taktı anlamadım. Hiçbir saygısızlık yapmadığımız halde böyle demesi biraz garibime gitti ve sınıfın önünde oldu bu olaylar. Öğretmenler yön gösterecek iken daha da beter yapıyorlar :D ilk başta dediği kelimelerin farkında olmadığını ve yanlışlıkla söylediğini düşündük ve ardından tekrar aynı sözler onun ardından ise tehdit gelince biraz saygısızca oldu. Sizin düşünceleriniz nelerdir?
Ses kaydı değilde videoya almalı, eğer videoya alıp temiz bir sekilde hocayi kufur ederken gosterip cekebilirse cok guzel hocayi meslekten attirir.

Bu tarz durumlar maalesef yaşanabiliyor. Biz öğretmenin sınıf içerisinde hakaret etmesi suçtur. Fakat çoğu zaman göz ardı ediliyor. Lisedeyken köyü Fenerbahçe'li bir hocamla atisirdik. Bir gün fener Trabzon maçında Trabzonspor kazanınca derste hocaya gülerek bakıyordum sürekli arada bir atistigimiz için bu konuda sonra bana s...tir git LAN sınırdan deyip beni dersten atmıştı. Durumu müdüre iletince başka bir şeyye kızgın olduğunu söyleyip benden özür diledi. Sonradan dışarıda denk gelince yemek ismarlayip bir pakette sigara vermişti😅

Siz hayatı tanımıyorsunuz. Hayatta herkes size kibar davranmaz. Dediği yanlış bunda problemim yok. Problemi büyütmeniz saçma. Yurt dışında öğretmenlerin tavırlarını görseniz fikriniz değişir.
Birinin haklarini kullanmasi ne zamandan beri problemi buyutmek oluyor? Gercekten, sizin gibilerin yanlisa yanlis deme yetenegi olsaydi boyle gelismemis bir ulkede yasamiyor olurduk.

Mağaralarda yaşamıyoruz. Herkesin haklarını var. Bir öğretmen, öğrenciye hakaret edemez. Açık ve net, bunu yapıyorsa da gerekli cezayı alır.

Bu şekilde düşünüp sonrada "ülkede niye adalet yok ya?" diye geziyorsunuz. Adaletsizliğe göz yumup adaletli bir sistem bekleyemezsin.

Geri
Yukarı