Öldükten sonra neler olacak?

Ben ilk araştırmaya başladığımda, sorguladığımda ateist olmuştum.. Deistlik falan derken en son phanteist oldum..

Ateistlik bana biraz eksik geliyor.. Büyük patlama öncesini bilmedikleri için ateistlik daha mantıklı geliyor insanlara.. Daha halen kendilerinin gelişmemiş varlık statüsüne koyduklarına göre ateistliğin de bir proje olduğu düşünüyorum.. Zamanı gelince ateistlik aşısı bitecek, deistlik vs. patlama yapacak.

Kişinin kendisi araştırması daha iyi olur.. Dayatma yapmak istemiyorum..
İster müslüman olur ister ateist.. Önemli olan kendi araştırması...

Soruyu soran vatandaş bilimsel bir görüşünüz var mı diye sordu ama konu ölüm olunca yine din propagandasına çevirdi bazıları.

Soruyu soran vatandaş bilimsel bir görüşünüz var mı diye sordu ama konu ölüm olunca yine din propagandasına çevirdi bazıları.
Kesinlikle. Benim şahsi görüşüm bu evrenin ve bu kainatın mutlaka bir yaratıcısı olduğu yönündedir. Çünkü insan gerçekten oturup yıldızlara baktığında bunların nasıl oluştuğunu/kimin oluşturduğunu sorguluyor.

Kesinlikle. Benim şahsi görüşüm bu evrenin ve bu kainatın mutlaka bir yaratıcısı olduğu yönündedir. Çünkü insan gerçekten oturup yıldızlara baktığında bunların nasıl oluştuğunu/kimin oluşturduğunu sorguluyor.
Böyle düşününce o yaratıcı nasıl var oldu sorusu geliyor peşinden.

Müslümanlık dinine göre; Ölümden sonra ahiret göçü başlar.. Hesap gününe kadar takılırsınız..
Ateistlere göre; Ölüm sonrası yaşamın nasıl bir şey olduğu bilinmiyor.. Sadece boşluk olarak nitelendiriliyor..
Deistlere göre; Bir tanrı olabilir ama bu var olan dinlerden bağımsızdır. Dinlerle bağdaştırılan tanrıların yalan olduğu düşüncesindeler.

Phanteistler;
Evrenin bir düzene bağlı olduğunu anlatır.. Her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğunu savunur.
Bütün oluşumun birleşiminde tanrının kendisi oluşur falan..

Ben phanteist düşünce yapısını biraz daha geliştirdim.

Bütün algılar, gerçeklik, bilinmezlik vs. bir bütüne bağlı.. Bizler bir bütüne bağlıyız..
Ölümden sonra Gayb denilen yere gidiyoruz.. Henüz insanların bilemediği..
Ölümden sonra materyal dünya'dan daha tatmin edici yerleri deneyimliyoruz..

Burası da farklı bir deneyim yeri..

İnsanın kendi araştırması daha gerçekçidir..

Yeni konular

Geri
Yukarı