Ölen Hayvanlara Ne Oluyor?

Klarel11

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, bu sabah annemin kötü haberini aldım en küçük yavru kedim bahçemde ölmüş. İçim parçalandı 1 ay bile bakamadım daha. Gece köpek sesleri duymuşlar, onlar boğdu galiba. 2 tane yavru daha vardı gün boyu ortalıklarda görünmediler. 5-6 tane de büyük kedi var. Onlar zaten kaçmışlar. Yavrum kendini koruyamadı ölmüş... :( Geçen sene de bahçede kedilerimi beslerken köpek sürüsü gelmişti. Kedilerimin hepsi kaçtı ama bir baktım köpekler birini aralarına almış. 10 tane köpek biri ağzında götürdü kedimi. Taş attım(tabii hayvanlara değil, yanlarına) korksunlar diye, peşinden gittim ölüsünü bile bulamadım. Ben çok üzülüyorum ya.
Bu kedi ve köpekler neden hiç anlaşamazlar? Tamam o köpeğe de bir şey yapamam o da can sonuçta. Ama kediler bende başkadır. 15 tanenin üzerinde kedim vardı. 8 kalmıştı. Bugün o son yavru ölünce 7 kaldı. Daha diğerleri de nerede belli değil. 2 Tanesini gördüm balkondan bakınca. Bu hayvanlarda ölüm nasıl oluyor? Acı çekmiş midir? Ölünce ruhları ne oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, bu sabah annemin kötü haberini aldım en küçük yavru kedim bahçemde ölmüş. İçim parçalandı 1 ay bile bakamadım daha. Gece köpek sesleri duymuşlar, onlar boğdu galiba. 2 tane yavru daha vardı gün boyu ortalıklarda görünmediler. 5-6 tane de büyük kedi var. Onlar zaten kaçmışlar. Yavrum kendini koruyamadı ölmüş... :( Geçen sene de bahçede kedilerimi beslerken köpek sürüsü gelmişti. Kedilerimin hepsi kaçtı ama bir baktım köpekler birini aralarına almış. 10 tane köpek biri ağzında götürdü kedimi. Taş attım(tabii hayvanlara değil, yanlarına) korksunlar diye, peşinden gittim ölüsünü bile bulamadım. Ben çok üzülüyorum ya.
Bu kedi ve köpekler neden hiç anlaşamazlar? Tamam o köpeğe de bir şey yapamam o da can sonuçta. Ama kediler bende başkadır. 15 tanenin üzerinde kedim vardı. 8 kalmıştı. Bugün o son yavru ölünce 7 kaldı. Daha diğerleri de nerede belli değil. 2 Tanesini gördüm balkondan bakınca. Bu hayvanlarda ölüm nasıl oluyor? Acı çekmiş midir? Ölünce ruhları ne oluyor?
Farklı dinlere göre değişir (Ruhlarının nereye gittiği). Tabii ki acı çekiyorlardır onlarınki de can, acı aynı acı :üzgün:. Kedilerin için üzüldüm fakat onların doğası bu zayıf olan ölüyor.

Doğanın kanunu diye bir gerçek var. Eğer bir kedi ile köpeği yavruyken yan yana beslersiniz birşey olmaz fakat büyüyünce düşman kesiliyorlar birbirlerine. İkinci konuda ise bizler nasıl acı çekiyorsak ölünce nasıl sadece kemiklerimiz kalıyorsa hayvanlar içinde aynı şey geçerli. Dünya böyle bir yer yapacak birşey yok.

Doğanın kanunu diye bir gerçek var. Eğer bir kedi ile köpeği yavruyken yan yana beslersiniz birşey olmaz fakat büyüyünce düşman kesiliyorlar birbirlerine. İkinci konuda ise bizler nasıl acı çekiyorsak ölünce nasıl sadece kemiklerimiz kalıyorsa hayvanlar içinde aynı şey geçerli. Dünya böyle bir yer yapacak birşey yok.
Doğa dediğin şeyin aklımı var kanunu olsun.

Elbette acı çekiyorlar, onlarda birer can. Ruh konusuna gelirsek, bu inanca bağlı bir durum. İslam dininde hayvanlar Allah'ın sessiz kullarıdır.

@fivefivesix4com
Yerçekimi veya suyun kaldırma kuvvetinin de aklı yok ama kanunu var, o nasıl olacak?

Sağ olun arkadaşlar. Üzücü ama suçum yok diye teselli ediyorum kendimi. Daha dün et verdim. Bir bakıyorsun yok ya. O pembe küçük burunlu güzel kızım, son kızımdı benim. Allah'ım tüm sessiz kullarına rahmet eylesin. Elimizden gelecek bir şey yok. Dönüş sadece onadır. Hepimizin sonunu hayır eylesin. :(

Doğa dediğin şeyin aklımı var kanunu olsun.
Ne tespit yaptın be üstadım. (!)

@Klarel11 geçmiş olsun dostum. :(

Ben de kedi besliyorum evde. Sokakta da 2 tane yavru kedim var. Cidden kötü bir durum, yani besliyorsun, bakıyorsun, bağ kuruyorsun ve bir gün ölüyor...

Tekrardan geçmiş olsun.

annemin kötü haberini aldım

Annemden olacaktı sanırsam bir an annen vefat etti sandım sağlıklı ömürler dilerim. Geçmiş olsun öncelikle. Hayvan ruhlarının nereye gittiğini kimse sana burada cevabını veremez, ruh bulma cihazı da olmadığına göre. Kesin olarak insanlık bilemiyor şu an.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı