Ölmekten korkuyor musunuz?

Ölmekten korkuyor musunuz?

• Korkuyorum.

• Korkmuyorum.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Neden daha fazla oluyor? Kim dedi size daha fazla diye?
Sallamayın arkadaşı hocam. Dindarlar korkak ateistler; korkusuz, cesur falan oluyor bu trol'e göre.

Yanlış anlaşılmış biraz. Dindar olmayan adamın ahiret inancı yoktur (bazılarına göre). Dindar adam cennette, cehenneme inanır.

Bu onu korkak veya korkması anlamına gelmez. Cehenneme gitmekten korkar ölümden sonra ölmekten değil :).

Bu onu korkak veya korkması anlamına gelmez. Cehenneme gitmekten korkar ölümden sonra ölmekten değil :).
E öldüğü zaman oraya gidecek işte? Ölüm bitiriyor işte her şeyi? Son yol değil mi sonuçta?

E öldüğü zaman oraya gidecek işte? Ölüm bitiriyor işte her şeyi? Son yol değil mi sonuçta?

Cümlenizde yanlış var. Ölen adam illaki cehenneme gitmez ama dediğinizi anladım zaten. Ateist için son yol zaten orası korkutucu. Ölecek ve sonsuza kadar kendi varlığını hissetmeyecek ve hiçlikte olacak. Asıl bu korkutucu zaten. Dindar adam da bunun son yol olmadığını bilir ve cennete gitmek ister. Son yol değildir onun için ve korkmaz. Korkacağı şey cehenneme gitmektir ölüm değil. Çok saçma bir mantık. Neyse artık din konularını konuşmaktan vazgeçtim. Bir sonuca varılmıyor ve konunun kilitlenmesiyle bitiyor. Size iyi günler.

Cümlenizde yanlış var. Ölen adam illaki cehenneme gitmez ama dediğinizi anladım zaten. Ateist için son yol zaten orası korkutucu. Ölecek ve sonsuza kadar kendi varlığını hissetmeyecek ve hiçlikte olacak. Asıl bu korkutucu zaten. Dindar adam da bunun son yol olmadığını bilir ve cennete gitmek ister. Son yol değildir onun için ve korkmaz. Korkacağı şey cehenneme gitmektir ölüm değil. Çok saçma bir mantık. Neyse artık din konularını konuşmaktan vazgeçtim. Bir sonuca varılmıyor ve konunun kilitlenmesiyle bitiyor. Size iyi günler.
Haklısınız, dediğiniz olabilir evet. İyi akşamlar size.

Ateistler korkmuyorda dindarlar mı korkuyor 🤣? Göz ardı listeme ekliyorum senin gibileri.
Senin bilmediğin şey dindarların cennete gitme garantisi olmaması ve hiçliği hissedememen.Dogmadan önce hissediyormuydun bende senin gibi tatlı suculari direk basiyom gülme ile birlikte.Bunun dışı korkanlar daha çok dindar oluyor.Bunu da belirteyim biri çok korksa ateist olmaz zaten.

Mesela git dindar gibi gezin ama hic bir ibadetini yapma muhtemelen giremezsin.Milletin hakkıni yiyip ibadet ederek de muhtemelen giremezsin.

Son düzenleme:
Ölümden korkmuyorum ama ölürken çekeceğim acılardan korkuyorum, nekadar sürecek? Nekadar acılı olucak? Ve ölümden sonrasından da korkuyorum. Bu arada birileri inancı olanlar ölümden korkar demiş, hayır korkmuyoruz, biz ölümden sonrasi için korkuyoruz. Bence hiçkimse ölümden korkmuyor, sadece ölümü acı ile karıştırıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı