Ölü piksel mi yoksa değil mi?

anjx

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

TV paneline uzaktan baktığım zaman ölü pixel olarak gördüğüm siyah nokta, fotoğraf çekip yakınlaştırdığımda bir pixel karesi içinde 2 bağlantı noktası varmış gibi değişik bir şey görüyorum.

Bunun ölü pixel mi yoksa farklı bir şey mi olduğunu bilen varsa cevap veririse sevinirim. :)

*Kırmızı yuvarlak içindedir.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    60,7 KB · Görüntüleme: 112
  • WhatsApp Image 2023-06-03 at 14.50.29.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-03 at 14.50.29.jpeg
    318,4 KB · Görüntüleme: 110
Merhaba,

TV paneline uzaktan baktığım zaman ölü pixel olarak gördüğüm siyah nokta, fotoğraf çekip yakınlaştırdığımda bir pixel karesi içinde 2 bağlantı noktası varmış gibi değişik bir şey görüyorum.

Bunun ölü pixel mi yoksa farklı bir şey mi olduğunu bilen varsa cevap veririse sevinirim. :)

Ölü piksel gibi duruyor. Renk testi yapar mısınız? Belki alt ölü pikseldir.

Merhaba,

Sıkışmış piksel bu. Ölü piksel olsa siyah olur.

Ölü piksel gibi duruyor. Renk testi yapar mısınız? Belki alt ölü pikseldir.
Sarı, mavi, yeşil, beyaz renklerinde gayet net bir şekilde görünüyor.

Siyah vb. gibi reklerde birşey görünmüyor.

Genel merkeze fotoğrafları ilettiğimde pixel bağlantı noktaları hepsinde var dedi.

Çok alakası çünkü dikkat ederseniz diğerleri matematik defteri gibi diziliyken birinin ortasında bir çizgi var.

Tam olarak ne olduğunu çözemedim. Pixel ile mi alakalı yoksa başka birşey mi hiçbir fikrim yok..

Sarı, mavi, yeşil, beyaz renklerinde gayet net bir şekilde görünüyor.

Siyah vb. gibi reklerde birşey görünmüyor.

Genel merkeze fotoğrafları ilettiğimde pixel bağlantı noktaları hepsinde var dedi.

Çok alakası çünkü dikkat ederseniz diğerleri matematik defteri gibi diziliyken birinin ortasında bir çizgi var.

Tam olarak ne olduğunu çözemedim. Pixel ile mi alakalı yoksa başka birşey mi hiçbir fikrim yok..
Sıkışmış piksel. O bölgeye hafif bastırır mısın?

Evet o reklerde'de test ettim. Siyah hariç hepsinde bariz belli.

Ancak genel merkez aşağıdaki fotoya istinaden pixel bağlantı noktları gibi saçma birşey söylüyor. :)

Bir KARENİN içinde 2 ÇİZGİ varsa bu nedemek oluyor onu anlasam merkeze baskı yapacam. :D

Teknik bilgimin olmaması ne kötü. :D

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    60,7 KB · Görüntüleme: 28
Evet o reklerde'de test ettim. Siyah hariç hepsinde bariz belli.

Ancak genel merkez aşağıdaki fotoya istinaden pixel bağlantı noktları gibi saçma birşey söylüyor. :)

Bir KARENİN içinde 2 ÇİZGİ varsa bu nedemek oluyor onu anlasam merkeze baskı yapacam. :D

Teknik bilgimin olmaması ne kötü. :D
O pixel sıkışmış işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı