Ölü piksel nasıl anlaşılır?

BoranK

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 aydır bilgisayarı ilk açtığımda görüntü gelmiyor gelse de yeşil çizgiler olup gidiyor ekran, restart attığımda hiçbir şey yokmuş gibi çalışıyor, ama sonradan böyle bir sorun ortaya çıkıyor. Her şey güncel. Format bile atıldı.
Bu sorun neyden kaynaklıdır? Şimdi başka monitörde deneyeceğim sonuçları söylerim. Aşağıya sorunumun videosunu koydum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O videoyu durdurduğumda bile o piksel sorunu devam ediyor. Yani sorun sadece bende.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ölü pixel sabittir, gitmez. Bir kaç yolu vardır yok etmek için, sıkıntı ekran kartınızda veya driverinde olabilir.

Yaşadığınız problemin ölü piksel ile alakası yok. Ekran kartı, görüntü kablosu, monitör, monitörün güç kablosu/adaptörü ve monitörün bağlı olduğu priz gibi bileşenlerin birinde problem var. Saymış olduğum altı bileşeni değiştirerek/deneyerek farklı kombinasyonlar ile test edin.

Birazdan ekran kartını değiştirmeyi deneyeceğim. Sonucu yazarım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran Kartı, monitör değiştirdim. Değiştirirken sorun çözüldü. Tek sıkıntı pc açıldıktan 1 dakika sonra falan bi görüntü gidiyor sonra geliyor. Normal midir acaba ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

O sorun düzeldi fakat şöyle bir sıkıntı var şimdi de. Pc ilk açtığımda ekrana görüntü gelmiyor, reset tuşuna basınca tekrar açılıyor ve görüntü geliyor ardından 1-2 dakika sonra ekran 2-3 saniyeliğine kararıyor ve geri geliyor. Ben bunu hergün yaşıyorum gına geldi artık.
Mesela uyku moduna geçirdiğimde açtığımda yine görüntü gelmiyor res atmak zorunda kalıyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı