Ölü piksel nasıl ayırt edilir?

Evet, ortadaki. Ölü pixel bildiğim kadarıyla daha çok yuvarlak olur. Ancak kafam karıştı.

Tam ortada bir çizgi var hocam.
Sanki iki ölü piksel yan yana duruyor gibi, yine emin değilim. Belki kir falan olabilir.

Hocam öncelikle mekanı cennet olsun pikselinizin. Bir bakın günahlarından arınmış mı ekran (kir mi o diye). Eğer arınmamışsa şimdiden fatiha okuyun bol bol. (Garentisi varsa yollayın)

Testi oradan yapmıştım.

Sanki iki ölü piksel yan yana duruyor gibi, yine emin değilim. Belki kir falan olabilir.
Hocam öncelikle mekanı cennet olsun pikselinizin. Bir bakın günahlarından arınmış mı ekran (kir mi o diye). Eğer arınmamışsa şimdiden fatiha okuyun bol bol. (Garentisi varsa yollayın)
Eki Görüntüle 1123173 Bu ölü piksel ya da monitör kirliliği bilemiyorum artık :ROFL:
Ekranı çizmemesi için özel bir bez ile temizledim ancak kir değilmiş 😞.

Ne gibi bir yol izlemeliyim?

Testi oradan yapmıştım.

Ekranı çizmemesi için özel bir bez ile temizledim ancak kir değilmiş 😞.

Ne gibi bir yol izlemeliyim?
Yani, garantiye verebilirsiniz. Başka çok bir seçenek yok zaten.

Yeni aldıysan iade et. Hiç garanti falan uğraşma boşuna işi uzatırlar.

3-4 gün oluyor. Bakalım satıcıyla iletişime geçmeye çalışıyorum, olmadı iade ederim.
Konuyu hortlatmak istemezdim ama herkese teşekkür ediyorum. Hem satıcıyla, hem de ASUS Türkiye ile mail üzerinden ulaştım. Satıcı topu ASUS Türkiye'ye attı (sanırım olması gereken). ASUS Türkiye'de 1 ölü pixel olduğunu, ISO 13406-2 standartlarına göre ASUS, 3 ila 5 parlak / karanlık piksel hatası olan kabul nokta seviyesine uygun olduğunu söylediler.

Sanırım bir mucize olmasını bekleyip kendiliğinden geçmesini bekleyeceğim veya böyle devam edip yayılırsa garantiye yollarım. Tekrar herkese teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı