Ölü piksel veya sıkışmış piksel nasıl anlaşılır?

Aqff

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Daha önce de ölü pikselle alakalı konu açmıştım ancak şu an araştırmalarım sonucu sıkışmış piksel diye bir şey fark ettim. Sıkışmış pikselin düzelme gibi bir durumu var mıdır? Ölü piksel mi sıkışmış piksel mi olduğunu nasıl anlarım yardımcı olursanız çok sevinirim :)

İnternette var ölü piksel testi. Oradan bakabilirsiniz.

Hocam yaptım 1 adet buldum zaten. Ancak ölü piksel için siyahta beyaz, beyazda siyah duruyor şeklinde söylentiler var. Ben de ki siyahta beyaz duruyor ancak beyaz da mesela şu an pembemsi bir renkte duruyor. Ayırt etmeyi anlayamadım tam olarak.

Hocam yaptım 1 adet buldum zaten. Ancak ölü piksel için siyahta beyaz, beyazda siyah duruyor şeklinde söylentiler var. Ben de ki siyahta beyaz duruyor ancak beyaz da mesela şu an pembemsi bir renkte duruyor. Ayırt etmeyi anlayamadım tam olarak.

Ayırt edebiliyorsan ölü pixeldir işte XD bir taneden bir şey olmaz.

Monitör aldığım fiyattan 500 TL daha pahalı :D değişim durumunu soracağım ama iade etmeyi düşünmüyorum şu anlık. Çok ufak duruyor çünkü oyun oynarken falan farkedilmiyor.
Öyle demeyin. Bu Allah'ın cezaları mitoz bölünebiliyorlar. Garantisi varsa yollanmalı bence.

İnşallah büyümez o zaman diyelim. Şimdi garantiye versen değiştirseler falan mn 20 gün yeni gelende daha fazla ölü pixel çıksa ki olabilir bir 30 günde oradan yok olmayacak böyle para iadesi falan aylar süren stres

Monitör aldığım fiyattan 500 TL daha pahalı :D değişim durumunu soracağım ama iade etmeyi düşünmüyorum şu anlık. Çok ufak duruyor çünkü oyun oynarken falan farkedilmiyor bile.

İleride artabilir. Siz bilirsiniz ama değişim talep etme hakkınız var. Ha değişim yaparlar mı onu bilmiyorum, genelde iade yapmayı tercih ederler bu tarz durumlarda.

İleride artabilir. Siz bilirsiniz ama değişim talep etme hakkınız var. Ha değişim yaparlar mı onu bilmiyorum, genelde iade yapmayı tercih ederler bu tarz durumlarda.

Hocam ileride artabilir evet ama yukarıda arkadaşın dediği durumu düşünüyorum biraz da. Gelecek monitörün sıkıntısız çıkma garantisi yok. Bundan çok daha kötüsü de olabilir ve tekrar tekrar uğraşmak gerçekten yoruyor. O kadar para verip kusurlu ürün satmaları zaten satıcının sahtekarlığı.

Geri
Yukarı