Ölü pikselin yok olması

mehmethe

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 6 gün önce AOC G2460PF 144 Hz monitörü aldım. Bugün bir adet yeşil renkte ölü piksel yarım saat boyunca gözüktü sonra kayboldu. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi? İade etmeli miyim yoksa olağan birşey mi bu?

Öl piksel adı üstünde çalışmıyordur ölmüştür düzelmez. Farklı bir şey olmadığına ışık sızması vb olmadığına emin misinizi? Ekranınıza sırası ile sabit kırmızı yeşil ve mavi renkte bir şey açıp bir kez daha bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer bir sorunu ben de yaşadım. Viewsonic monitorümde. Bir süre sonra benim ekranımdan da kayboldu. Pikselleri test eden videolar mevcut. Monitörünü değiştirsen bile bir sonraki modelde bu sorunun olmayacağı garanti edilemez. problemin ölü piksel sorunu olduğunu düşünmüyorum.

Ben şu şekilde çözdüm. Görüntü vermekte zorlanan piksel üzerine parmağın ucu ile hafifçe bastırdım. İlk denemede hafifçe kaybolur gibi oldu ikinci denemede ise tamamen kayboldu. Sonrasında piksel canlandırma videosunu bir süre oynattım. Ve sonunda kayboldu. Deneyin isterseniz. Hafifçe bastıracaksınız unutmayın neredeyse dokunuyormuş gibi.

Ben şu şekilde çözdüm. Görüntü vermekte zorlanan piksel üzerine parmağın ucu ile hafifçe bastırdım. İlk denemede hafifçe kaybolur gibi oldu ikinci denemede ise tamamen kayboldu. Sonrasında piksel canlandırma videosunu bir süre oynattım. Ve sonunda kayboldu. Deneyin isterseniz. Hafifçe bastıracaksınız unutmayın neredeyse dokunuyormuş gibi.
Deneyeceğim teşekkürler. Ekranım şu anda yok. Bu sebepten iadeye göndermiştim. Reddedildi. Yarın deneyeceğim umarım düzelir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı