Ölü pikselli monitör alınır ise ne olur?

Arkadaşlar sipariş etmedim sadece bir kaç yerde okuduğuma göre ölü piksellerin büyüme durumları varmış bu doğru mu? İlk mesaj atan arkadaşlar gibi monitör büyük ve ya küçük diye iade edilebilir mi? ( Almadım daha sadece merak ediyorum. )

Ölü pikselsiz bir 144hz monitörü daha uyguna alabilirsiniz şöyle gösteriyim

Not: Belirttiğiniz modelde parantez içinde ölü piksel diye belirtmiş bunu sizin iade etme şansınız yoktur.

Bu ürünler teşhir ve hepsinde 1 ile 3 ölü piksel vardır diye belirtilmiş. İade kabul edilmeyecektir.

Screenshot_20201203_171541.jpg

Ölü piksel illa teşhir ürününde çıkmıyor bu arada. Belirtilen ürünün satın alınmasını ben de tavsiye etmiyorum ancak sıfır ürünlerde de olabilir. Kullandığım monitörlerin birçoğunda yaşadım bu durumu. Artmadığı sürece sıkıntı yok.

Ayrıca satıcılar ürünü doğrudan değişmiyor diye biliyorum. Servis ile iletişime geçilip rapor tutuluyor, buna istinaden değişiliyor. Birçok firma 10'un altında olan ölü pikselleri garanti kapsamına da almıyor. Ancak sayıları fazla ise genelde teklif edilen panel değişimi oluyor. Tabii baskı yaparsanız ürün iadesi veya değişimi de yapılabilir. Almadan önce cihazın panelini incelemek araştırmak gerekli. Kronik sorunlu olanlar da olabilir.

Arkadaşlar mesajlarınız için öncelikle teşekkür ederim. Ben ikinci ele yönelip oradan bir monitör alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı