Ölü pikselli monitör kullanılır mı?

1FPS

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar arkadaşlar, uzun süredir beklediğim Samsung monitörüm geldi. Ben ölü piksel testi yapıp fark etmemişim ama 1 piksel ölü gelmiş. Normalde böyle şeyler dert edilmez ama o kadar para verince koyuyor insana, gözüm hep o kısma kayıyor... Sizce ne yapmalıyım?
(Monitörün alındığı tarih: 19.11.2020 ve üstündeki ambalajları çıkarttım)

Dosya Ekleri

• 7A516C5B-FBAE-4160-9B3C-3127D928B8AF.jpeg
    7A516C5B-FBAE-4160-9B3C-3127D928B8AF.jpeg
    211,3 KB · Görüntüleme: 205
Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi forumlar arkadaşlar, uzun süredir beklediğim Samsung monitörüm geldi. Ben ölü piksel testi yapıp fark etmemişim ama 1 piksel ölü gelmiş. Normalde böyle şeyler dert edilmez ama o kadar para verince koyuyor insana, gözüm hep o kısma kayıyor... Sizce ne yapmalıyım?

Eğer çok önemli işlerde yani fotoğraf tasarımcılığıyla falan uğraşmiyacaksan çok da önemli bir şey değil benim monitörümdeki ölü pixsel kibrit kutusu kadar ama idare ediyorum.

Tabii ki kullanılmaz. Yeni aldığınız bir monitör başka ölü pikseller çıkma riski de var. Eski bir monitör olsa yine neyse. İade veya garantiye göndermeyi düşün bence.

Bende'de aynı durum var. İade etme süreniz dolmuş garantiye gönderebilirsiniz. Pandemi durumları azalınca ben yollayacağım.

Benim MSI G241 monitörümde 1 adet ölü pikselle karşılaştım ama iade etmedim. Çünkü hem iade aşaması olsun sonrasında kurun dengesiz olması aynı monitörü alamam gibi düşündüm. Büyüyebilir de büyümeye bilir de bu risk de var. Büyümemesine güvenerek iade etmedim 3 aydır kullanıyorum. Bence bu kişisel bir tercih. Ben kullanırım ne olacak diye düşünüyorum. Benim açımdan sorun teşkil etmiyor. Sizde kendinize bu benim için ciddi bir sorun mu? Uğraşmak istiyor muyum? Diye sorarak karar verebilirsiniz.
6000 TL verip 1 tane de olsa ölü piksel ile karşılaşmak çok saçma, iade etmelisin veya garantiye göndermelisin.
O monitör o kadar pahalı ise bence de iade etmeli.

Geri
Yukarı