Ölü pikselli monitör

Bütçe
2189

Lehun

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler bugün sıfır 144 Hz LG bir monitör siparişi verdim. Mağazada bana ölü piksel ne kadar olursa olsun garanti değişim yapılmayacağı söylendi. Ama unuttukları bir şey var ki haklarımı biliyorum. Bilmeyenler için eskiden 3 ve 3'den fazla ölü pikseller garanti kapsamına giriyordu ama 2013 yılında çıkan yasayla 1 ölü piksel bile garantiye giriyor. Sorum şu monitörüm geldiğinde ölü pikselim olursa tüketici haklarına şikayet ettiğimde süreç ne kadar zaman sürer (tahmini )? Sadece bu sorunla karşılaşırsam süreç zamanını merak ediyorum benzer durumla karşılaşan ve şikayet eden olduysa süreç ne kadar sürdü?

Pandemide internetten alış-veriş arttığı için tüketici şikayetleri de arttı. Çünkü gözle görmediğin ürünü alıyorsun ve dolandırılma ihtimali artıyor. Tüketici hakem heyetinin de yoğunluğu arttı bunu kendileri de verilerle demişlerdi. Şikayet ettiğinizde sürecin kısa olacağını sanmıyorum hocam. Min 3 hafta.

Pandemide internetten alış-veriş arttığı için tüketici şikayetleri de arttı. Çünkü gözle görmediğin ürünü alıyorsun ve dolandırılma ihtimali artıyor. Tüketici hakem heyetinin de yoğunluğu arttı bunu kendileri de verilerle demişlerdi. Şikayet ettiğinizde sürecin kısa olacağını sanmıyorum hocam. Min 3 hafta.

Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı