Ölüm hakkındaki düşünceleriniz nedir?

• Konuyu başlatan Mxpyma
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 470
  • Görüntüleme 19B
Ben size küçük görüyorsunuz demedim ki. Bence siz düzgün okumuyorsunuz. Ben orada neden Kur'an'ın herkes için kesin bilgi olmadığını düşündüğümü açıklıyordum.
Başkalarının inancını küçük görecek değilim derken bana gönderme yapmadınız mı yani ?

unknown-2.png

Hocam evrim ağacı kanalında bununla ilgili bir video vardı. İzlemenizi tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamam da sadece maymun ile insanın değil başka canlıların da genetiği aynı olabilir ve bir şebekin benim atam olduğu anlamsız geliyor. Ona bakarsan zaten maymun dışında insanlar ile benzer genetiği sahip canlılarda var. 2 tane seçenek var ve kendisine mantıklı gelen ona inanır.

Tamam da sadece maymun ile insanın değil başka canlıların da genetiği aynı olabilir ve bir şebekin benim atam olduğu anlamsız geliyor. Ona bakarsan zaten maymun dışında insanlar ile benzer genetiği sahip canlılarda var. 2 tane seçenek var ve kendisine mantıklı gelen ona inanır.

Video görselinde ortada bilekteki çıkıntı kilo ile alakalı. Zayıf insanda görünüyor şişmanda görünmüyor şişmanlar evrimleşememiş mi diyeceğiz? Evrim çok insanın isteğine göre şekillenmiş gibi geliyor.( Öyle yazıyorlar )

Kanıt var mı?

İslam'ı vs. bir yana koy, sence cidden öyle mi? 60 yıl yaşayıp (?) ölüp gidecek miyiz? Bu hep devam edecekse en sonunda dünya yok olacak. Ee? Uzay kendi kendine mi kalacak? Bu çok saçma, onun haricinde bu en azından dinlerde de Cennet/Cehennem diye belirtilmiştir. İnsanların bir başlangıcı var ve her başlangıcın bir şekilde sonu vardır kısaca.

Ama e tabii herkesin de ayrı fikridir bu.
Uzay kendi kendine kalacak derken tam anlayamadım sizi? Siz kendinizi evrenin odak noktası mı sanıyorsunuz? Evren için bir toz tanesi kadar değerimiz yok bizim. Doğduk yaşadık öldük ve bir daha hatırlanmayacağız. Bunu anlamanın neresi zor. Özel değiliz biz. Kusurlu varlıklarız. Belli bir noktada var olup belli bir noktada yok olması gereken hücrelerden başka bir şey değiliz.

Uzay kendi kendine kalacak derken tam anlayamadım sizi? Siz kendinizi evrenin odak noktası mı sanıyorsunuz? Evren için bir toz tanesi kadar değerimiz yok bizim. Doğduk yaşadık öldük ve bir daha hatırlanmayacağız. Bunu anlamanın neresi zor. Özel değiliz biz. Kusurlu varlıklarız. Belli bir noktada var olup belli bir noktada yok olması gereken hücrelerden başka bir şey değiliz.

Yazdığı yorumda evrenin odak noktası olduğunu iddia ettiği tek kelime yok.

Geri
Yukarı