Ölüm hakkındaki düşünceleriniz nedir?

• Konuyu başlatan Mxpyma
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 471
  • Görüntüleme 19B
Hocam şimdi önce tövbe de bu konu insanın beynine sığmaz bakın şimdi bir tanrının yaratıcısı varsa o tanrının da yaratıcısı var e o tanrının da tanrısının da yaratıcı olması gerekiyor o yüzden karmaşık ve akla sığmayan bir konu. Allah'ta diyor zaten evrende karmaşa ve kavga çıkardı düzen olmazdı diye belirtiyor. Insan yapısı gereği hep sorgulayan bir insandır zaten.
Yaratıcının yaratıcısı olmazsa veya bizi ilgilendirmezse. Bizi yaratanda bizim umrumuzda olmamalı.

Arkadaş anlatamadı açıkçası biri inanmıyorsa zorlamak ona veya bana düşmez araştırmak istersen araştırırsın kafana yatarsa teslim olursun bu kadar.

Bir şeye inanmak istiyorsan onun üzerine gidip araştırırsın bu her şey için geçerlidir.

Yaratıcının yaratıcısı olmazsa veya bizi ilgilendirmezse. Bizi yaratan da bizim umrumuzda olmamalı.

Bizden daha büyük bir güç biz onunla bir değiliz zaten. Isteyen inanmaz zamanı geldiğinde...

İnsanlar hayatlarının boşuna olmadığını düşünmek için cennet cehennem uydurdular.
Ve bu gereksiz hikayelere öyle anlamlar yükleyenler var ki. İnanamıyorum. İnsan oğlu çok kolay manipüle edilebilen bir varlık. Bir de doğduğundan itibaren din sana öğretilmeye çalışılmışsa kaçarın yok. Din korkudur.

İnsanlar hayatlarının boşuna olmadığını düşünmek için cennet cehennem uydurdular.

Bak mesela bu da bir düşünce. Herkes ölecek ve sıfır mı yani bu kadar mı? Yaptıklarının bir karşılığı olmalı hem kötüler hem de iyiler için. Hırsız ile yardımsever ve iyi bir adam aynı değil birisi para çalıp ömür boyu zengin yaşayacak ta diğeri enayi mi?

Bak mesela bu da bir düşünce. Herkes ölecek ve sıfır mı yani bu kadar mı? Yaptıklarının bir karşılığı olmalı hem kötüler hem de iyiler için. Hırsız ile yardımsever ve iyi bir adam aynı değil birisi para çalıp ömür boyu zengin yaşayacak ta diğeri enayi mi?
Başta diyecektim ama, önyargılı olmak istememiştim fakat evet. Siz adalet arıyorsunuz. Üzgünüm fakat herkesin yaptığı kötülük yanına kar kalacak.

Video görselinde ortada bilekteki çıkıntı kilo ile alakalı. Zayıf insanda görünüyor şişmanda görünmüyor şişmanlar evrimleşememiş mi diyeceğiz? Evrim çok insanın isteğine göre şekillenmiş gibi geliyor.( Öyle yazıyorlar )
Hocam siz 5 kat giyindiğinizde de kıyafetlerin altında bir deri var sonuçta. Yüksek kilolu insanlarda da bu benzer diye yorumladım. Bu hareketle belli edemez yağ tabakasından dolayı belki ama sonuçta o insanda varsa illa derinin altında bulunur.

Başta diyecektim ama, ön yargılı olmak istememiştim fakat evet. Siz adalet arıyorsunuz. Üzgünüm fakat herkesin yaptığı kötülük yanına kar kalacak.

Kesin konuşmamak gerek çünkü bu belirsiz.
Adalet önemli yoksa 2-3 bin yıllık bir mumya şu an çürümüş olması gerekirken hâla yüz hatları belli olmaması gerekir ama öyle. Peki ya Kur'an? Kabe? Vb. Günümüzde bunun ile ilgili olaylar yaşanıyor. Dediğim gibi insan inanmak istediği herşeye inanır sadece istemesi gerekir. Evet belki alim olmadığım için (liseye gidiyorum) kendimi çok ta mantıklı savunamıyorumdur ama bildiğim şeylerle yazıyorum.

Hocam neden çelişki yaratıyorsunuz? Sabahtan beri tartışmak istemiyorum deyip de tartışmaya devam ediyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı