Ölüm hakkındaki düşünceleriniz nedir?

• Konuyu başlatan Mxpyma
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 470
  • Görüntüleme 19B
Tamam işte. Sen tanrıyı kendine kanıtlamış olursun. Başkalarına değil. Bu kanıt seni doyurur.
Milyarlarca kişi* bu olaya inanıyor .

Tamam işte. Sen tanrıyı kendine kanıtlamış olursun. Başkalarına değil. Bu kanıt seni doyurur.

Bir şey diyeceğim bu hep bizim Müslüman'ların suçu. Şu anda bak arkeologlar bilmem kaç bin yıl önce göbeklitepeyi bulmuşlar ama bir Müslüman alim çıkmıyorda dinimi, konumu savunayim demiyor bak mimar sinan, ibni sina bunlar eskiden yaşamış alimler ama şimdi balon kimse uğraşmıyor.

Kanıtlansa zaten inanmak ve sınav kalmaz.
Sen kanıtlansa sınav kalmaz, kanıtlanamaz diyordun şimdi de sadece kendine kanıtladın diyorsun. Nasıl bi' çelişkidir bu?

Sana "isteyen dediklerime inanır istemeyen palavra der geçer." dediğim halde böyle yanıtlar vermen komik. Dediğim hisleri de milyonlarca insan yaşıyor bu arada, tek ben değil.

Kendinle çelişiyorsun dediğimde de tek yaptığın reddetmek.

Son düzenleme:
Benim kanıtım belki güneştir belki de toprak ya da bir ağaç belki de hiçbiri. İnanmak için somut bir şeye ihtiyaç duymak zorunda değilsin. Ben kalbimde tanrının varlığını hissedebiliyorum, onun bana ne kadar yakın olduğunu anlayabiliyorum.

Eğer istiyorsan da somut destekleyicilerden de bahsedebilirim.

Tamam işte ben de bunu diyorum. Bu konu *inanç* meselesidir.

Kur'an da yazıyor ise nasıl kesin kılmaz?
Böyle bir dünya var ve bununda bir sonu mutlaka olmalı. Kur'an da da belirtildiği gibi; elbet O'na döndürüleceğiz.
Kur'an son dini kitaptır ve son peygamber Hz. Muhammed (sav) efendimize indirilmiştir.
Delil olarak ilk önce kur'an a sonra ise peygamber efendimizin hadislerine bakmalıyız. Bunlar bize elbette ki doğruyu gösterir.

Burada felsefe yapıyoruz felsefe din karıştırılmaz senin islama vb. inanman bir şey değiştirmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı