Ölüm hakkındaki düşünceleriniz nedir?

• Konuyu başlatan Mxpyma
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 470
  • Görüntüleme 19B
Mucize konusunda bir örnek vereceğim sadece: İnsanlar firavunun cesedini buldu ve şu an onu çürümekten beter olmak yerine hala yüz hatları belli oluyor ve bildiğin tam anlamıyla tokatlanmış halde bulunuyor Google'da arat fotoğrafları var. Bazıları da Kur'an'a saçma diyor neresi saçma oturup okusana kim gelip te uğraşacak bunun için sen gelmişsin palavra diyorsun ilk yazıldığı kağıtlar bile mevcut.
Fotoğraf, arşiv... Her neyse.. Görebilir miyim? Merak ettim de. Bir de mucize işine girmeyelim. Eğer girersek zararlı siz çıkarsınız.

Bence korkunç, eğer cennete gidiyorsak şu an dünyada yaptığım ve bana zevk veren kötü şeyleri yapamayacağım mesela.

Gezegenin adını öğrenebilir miyim?
Kepler adlı gezegenler bakabilirsiniz hocam yaşama en elverişli gezegenler genelde bunlar.

Ben şu an sadece sorguluyorum...
Öldükten sonra cennet veya cehennem gibi başka bir dünya ya gidip orada sonsuz hayat yaşamak mantıklı geliyor mu?
Sonsuz sonsuza kadar her şeyin en güzeli veya sonsuza kadar acı işkence ateş.
Zaten cennete sıkılma duygusu olmayacak düzgün araştırma yapsaydın bunu bilirdin. Orada hiçbir kötü duygu olmayacak.

Bence korkunç, eğer cennete gidiyorsak şu an dünyada yaptığım ve bana zevk veren kötü şeyleri yapamayacağım mesela.
İstersen yapabilirsin hatta kendine savaş simülasyonu tarzı bir şeyde yapabilirsin.

Mucize kısmına girersek niye biz zararliyiz onu sordum.
Allah, insanlara irade vermiş değil mi? O iradeye mucize göstererek inanmayı sağlatıyor. Bende sorarım hani nerede irade? "Neden müdahale ediyor?" diye. Bu bir çelişkidir. Ya diyeceksin "Mucize var ama irade yok." Ya da diyeceksin "Mucize yok ama irade var."

Örnek vereyim;

Dedim ki "Ben uçuyorum." Buna sen ya inanırsın ya da inanmazsın. Burada iradeye sahipsin. Ama ben sana 1-2 metre havalandığımı gösterip yere insem, senin inanmana sebep olur mu olmaz mı? O zaman burada müdahale söz konusudur.

Allah, insanlara irade vermiş değil mi? O iradeye mucize göstererek inanmayı sağlatıyor. Bende sorarım hani nerede irade? "Neden müdahale ediyor?" diye. Bu bir çelişkidir. Ya diyeceksin "Mucize var ama irade yok." Ya da diyeceksin "Mucize yok ama irade var."

Örnek vereyim;

Dedim ki "Ben uçuyorum." Buna sen ya inanırsın ya da inanmazsın. Burada iradeye sahipsin. Ama ben sana 1-2 metre havalandığımı gösterip yere insem, senin inanmana sebep olur mu olmaz mı? O zaman burada müdahale söz konusudur.
Mucize kavramını çok yanlış anlamışsınız düzgün araştırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı