Ölüm hakkındaki düşünceleriniz nedir?

• Konuyu başlatan Mxpyma
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 470
  • Görüntüleme 19B
Aynen hocam. Sizin cevabınızı duyalım.

Gerek var mı bölümünü okumaya? Makale, kitap... Bunlar basit psikolojik yönelimler.
Tanrı kimseye mucize ile müdahale etmez bu arada.

Tamam madem sorayım.

Neden Hz. Muhammed, müşrikler istedi diye ayı ikiye böldü?
"sadece peygamberlere atfedilen olağanüstü hallere denir." Çok açık değil mi ayrıca İslam'ı yayması gerekiyordu.

Psikoloji hakkında kitap okumadım ancak mucize kavramını hala yanlış anladığınızı düşünüyorum.
mucize
  1. 1.
    akıl yoluyla açıklanamayan, bu yüzden de Tanrısal bir güç tarafından yaratıldığına inanılan doğaüstü olay.

Benzer:
    tansık

2. 2.
    insanları hayran bırakan olağanüstü olay ya da şey.

Tamam madem sorayım.

Neden Hz. Muhammed, müşrikler istedi diye ayı ikiye böldü?
Allah rahman ve rahim olduğu için onları bağışladı. İnanmaları için Musa'da firavun istediğinde nasıl asayi yere vurduğu gibi. Bu hem onlara hemde ileriki nesile vesile olacak idi. (Kendi cumlemdir.)

mucize
  1. 1.
    akıl yoluyla açıklanamayan, bu yüzden de Tanrısal bir güç tarafından yaratıldığına inanılan doğaüstü olay.

Benzer:
    tansık

2. 2.
Adı üstünde yaratıldığına inanılan ayrıca Tanrı kimseye müdahale etmez.

mucize
  1. 1.

Benzer:
    tansık

2. 2.
Bunu nasıl yanlış anlamış olabilirim? Diyorum Kur'an'a göre Hz. Muhammed mucize yarattı. İki kıçı kırık müşrik istedi diye mi? Neyi yanlış anlamış olabilirim burada?

Bunu nasıl yanlış anlamış olabilirim? Diyorum Kur'an'a göre Hz. Muhammed mucize yarattı. İki kıçı kırık müşrik istedi diye mi? Neyi yanlış anlamış olabilirim burada?
Evet çünkü o zamanlar Müslüman sayısı azdı. Ayrıca o Allah'ın elçisi görevi bu. Müslüman sayısı 1 Milyon bile olsa yine de yapardı.

Adı üstünde yaratıldığına inanılan ayrıca Tanrı kimseye müdahale etmez.
Hocam ya siz dalga geçiyorsunuz ya da anlama sorununuz var. Mucize var ise müdahale olmuştur.

Evet çünkü o zamanlar Müslüman sayısı azdı. Ayrıca o Allah'ın elçisi görevi bu.
Hocam, buna Müslüman olarak cevabınız olabilir. Buna karışmam. İnanın. Ama neden mucize yaratma isteyin de psikolojik olarak açıklayın. Kur'an'da bilim de var ya hani. Açıklayın lütfen..

Geri
Yukarı