Ölüm hakkındaki düşünceleriniz nedir?

• Konuyu başlatan Mxpyma
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 472
  • Görüntüleme 19B
Belki firavunlar harici neredeyse kimsenin okuma yazması olmadığı için (Firavun ve hanedan hariç) bir yere yazmadığı, bu yüzden de bizim bilemediğimiz bir şey olabilir mi?

Tamam o zaman. O adamın Musa'nın zamanındaki (3.thutmose olduğu söyleniyor tam olarak belli değil ) lanetlendiği söyleniyor yaptıkları yüzünden yoksa bu herif durup dururken öyle olmadı her ceset gibi çürüyüp giderdi.

Saygı değer hocalarım. Burada aslında firavunun hangi firavun olduğunun bir önemi yok. Mısır kaynaklarında (mısır kaynakları çok detaylıdır) Herkesin bildiği firavun olayından hiçbir şekilde bahsedilmemiştir. Bu kadar büyük bir olayın bahsedilmemesi mümkün değildir.

Hocam yalnız mumyalama olursa ceset kolay kolay çürümez...

Başka mumyalara bakın derin şu an atmaya çalıştım uzantı hatası veriyor bazı bebek vb . Mumyaları gördüm ve onlar düz bir şekilde (vücütları) kafa ebatları belli oluyordu ama bunun kadar detaylı değildi bu biraz daha değişik.

Tamam o zaman. O adamın Musa'nın zamanındaki (3.thutmose olduğu söyleniyor tam olarak belli değil ) lanetlendiği söyleniyor yaptıkları yüzünden yoksa bu herif durup dururken öyle olmadı her ceset gibi çürüyüp giderdi.

Buradaki kaynaklar diyor ki öldü ve mumyalanıp, mezara konuldu.. Diğer kaynaklarda ise mezar birden fazla mezarı oluğu söyleniyor.

Tuthmose'in çok sevilen ve sayılan biri olduğu sürekli mezarının başında dua edildiği söyleniyor. Ben sanmıyorum ki Kızıldeniz'in ortasına gidip dua ediyorlar.

Saygı değer hocalarım. Burada aslında firavunun hangi firavun olduğunun bir önemi yok. Mısır kaynaklarında (mısır kaynakları çok detaylıdır) Herkesin bildiği firavun olayından hiçbir şekilde bahsedilmemiştir. Bu kadar büyük bir olayın bahsedilmemesi mümkün değildir.
Başka bir örnek vereyim buna, Hezarfen A. Çelebi ve uçma olayı. Osmanlı arşivlerinde ismi geçmez ama herkes ilk uçan adam der. Bilimsel olarak da yoktur.

Ben zaten İslam'ı kanıtlamaya çalışmıyorum. İslam'a körü körüne bağlanmış biride değilim. Hala aklımı kurcalayan sorular var, "melekler niye var" gibi.

Buradaki kaynaklar diyor ki öldü ve mumyalanıp, mezara konuldu. Diğer kaynaklarda ise mezar birden fazla mezarı oluğu söyleniyor.

Tuthmose'in çok sevilen ve sayılan biri olduğu sürekli mezarının başında dua edildiği söyleniyor. Ben sanmıyorum ki kızıldeniz'in ortasına gidip dua ediyorlar.

Bu adamın üstüne iki deniz üstüne çöktü ve boğuldu zaten ne demek istediniz herhalde dua edemeyeckler? Yani siz belki öyle inanmıyorsunuzdur ama belki dua ettikleri kişi o bile değildi.
Mobese önemli.

Buradaki kaynaklar diyor ki öldü ve mumyalanıp, mezara konuldu.. Diğer kaynaklarda ise mezar birden fazla mezarı oluğu söyleniyor.

Tuthmose'in çok sevilen ve sayılan biri olduğu sürekli mezarının başında dua edildiği söyleniyor. Ben sanmıyorum ki Kızıldeniz'in ortasına gidip dua ediyorlar.
Arkadaş sallamış zaten. Bu herif Musa'dan sonra yaşamış.

Bu adamın üstüne iki deniz üstüne çöktü ve boğuldu zaten ne demek istediniz herhalde dua edemeyeckler? Yani siz belki öyle inanmıyorsunuzdur ama
İnanmak mı? Hocam, şu an size attıklarıma inanmayı geçtim, adamlar yazı yazmış. Hocam siz okudunuz mu yazıları? Diyor ki, "Sevilen bir firavundu. Mezarının başında tören ve dualar olurdu.

Yazılardan bir metin:

Mumyalama​

Thutmose III'ün mumyası, 1881'de Deir el-Bahri Önbelleği'nde diğer on sekizinci ve on dokuzuncu hanedan liderleriyle birlikte keşfedildi. Genel olarak, mumyası iyi durumda değildi, mezar soyguncuları tarafından zarar gördü.

Yeni konular

Geri
Yukarı