Ölüm hakkındaki düşünceleriniz nedir?

• Konuyu başlatan Mxpyma
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 470
  • Görüntüleme 19B
@Freezyf
Deir el-Bahri:
Ekran Alıntısı.JPG

Tam da Luksor'un yanında. Olması gerektiği gibi. Luksor, Antik-Mısır'da önemli bir yerdir.

@Freezyf
Deir el-bahri:
Eki Görüntüle 1535822

Tam da Luksor'un yanında. Olması gerektiği gibi. Luksor, antik-mısır'da önemli bir yerdir.

Ben sana olayı anlat diyorum firavunu vermişim sen hala benden adamın ismini istiyorsun. İsmi umurumda değil zaten yaşadığı olay odak noktası.
Tamam en mumya bilgini sensin tamam benim olayım orda değil.

3. thotmes olduğu bile belli değil dedim zaten parantez içinde. Orada da demiştim ismi önemli değil diye ibretlik olayı önemli demiştim ama ne fayda.
Hocam, yukarıda @Katkısız matmazel sucuğu dedi ki, Antik-Mısır tarihi geniş çaplı araştırılan bir tarih. Eğer böyle bir şey olmuş ise eğer kayıtlara geçer. Eğer kaydı varsa açıklayınız lütfen.

Yani sürekli belli değil kim olduğu falan gibi söylemler yersizdir. Çelişki yaratır. Ben sizin adınıza çelişki olmasın diye en başta mucize olarak verdiğiniz örneğin arkasında durmanız gerektiğini ve kanıtlamanız gerektiğinin taraftarıyım.

Hocam, yukarıda @Katkısız matmazel sucuğu dedi ki, antik-mısır tarihi geniş çaplı araştırılan bir tarih. Eğer böyle bir şey olmuş ise eğer kayıtlara geçer. Eğer kaydı varsa açıklayınız lütfen.

Yani sürekli belli değil kim olduğu falan gibi söylemler yersizdir. Çelişki yaratır. Ben sizin adınıza çelişki olmasın diye en başta mucize olarak verdiğiniz örneğin arkasında durmanız gerektiğini ve kanıtlamanız gerektiğinin taraftarıyım.

Evet o zamanda bir nane ve teknoloji olmadığı için tek kaynağım kur'an ama onu da umursamadığınız için çarpıtacaksınız büyük ihtimal. Ama o kitap durup dururken yazılmadı biri tarafından mantıklı bir şey benim için.

amam en mumya bilgini sensin tamam benim olayım orda değil.
Öyle bir iddiam olmadı. Küçük bir araştırma ile neler bulduğuma bakın. Kaynak attım. Demek ki geniş çaplı araştırma ile daha fazla kaynak edeceğiz. Bu tür söylemler iddianızı çürütür. Lütfen isim verin bakayım ve diyeyim ki;

He aynen. Böyle bir şey varmış. Kusura bakmayın. Hata yaptım. Vaktinizi çaldım.

Evet o zamanda bir nane ve teknoloji olmadığı için tek kaynağım kur'an ama onu da umursamadığınız için çarpıtacaksınız büyük ihtimal. Ama o kitap durup dururken yazılmadı biri tarafından mantıklı bir şey benim için.

Hocam aslında bu konunun kuranda işlenmesi çok mucizevi bir olay değil. Arap yarım adası ile mısır birbirlerine çok yakın. Aralarında ticari kültürel ve tarihi etkileşimler olmuş olabilir.

Öyle bir iddiam olmadı. Küçük bir araştırma ile neler bulduğuma bakın. Kaynak attım. Demek ki geniş çaplı araştırma ile daha fazla kaynak edeceğiz. Bu tür söylemler iddianızı çürütür. Lütfen isim verin bakayım ve diyeyim ki;

He aynen. Böyle bir şey varmış. Kusura bakmayın. Hata yaptım. Vaktinizi çaldım.

Her yerde başka ad yazıyor o yüzden belirsiz. Birisi thoses diyor diğeri ramses diğeri de başka bir şey diyor ama Kur'an da adı geçen firavunun kankası(sağ kolu) haman deniliyor.
Mesela burdada Musa dan bahsedilmiş ama firavunun adı gene yok.

Hocam aslında bu konunun kuranda işlenmesi çok mucizevi bir olay değil. Arap yarım adası ile mısır birbirlerine çok yakın. Aralarında ticari kültürel ve tarihi etkileşimler olmuş olabilir.
Ona bakarsan hepsi bir yerlerden alınma. Bak burada arkadaş mükemmel derlemiş;

Yeni konular

Geri
Yukarı