Ölüm korkusunu nasıl yenerim?

Ulusalcı

Hectopat
Nasıl baş edilir ölüm korkusuyla? Gündelik hayatta ne yaparsam yapayım zaten öleceğim deyip umursamıyorum. Bunun üstesinden nasıl gelirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl baş edilir ölüm korkusuyla? Gündelik hayatta ne yaparsam yapayım zaten öleceğim deyip umursamıyorum. Bunun üstesinden nasıl gelirim?

Hayatını yaşayarak ölmelisin bence çünkü ölümün bizi ne zaman bulacağı belirli değildir. O yüzden dolu dolu yaşamalıyız.

Zor duygu, hayatı yaşamaya bak ama dozu kaçırma. Zaten dediğin gibi "Öleceğiz."
Şu anda yapamadıkları için pişman olan çok insan tanıyorum, yapmak istediklerinizi ertelemeyin. Zaten öleceğim duygusuyla yaşarsanız hiçbir şey yapamazsınız. Kendinize kafa dengi insanlar bulup onlarla gurup kurup eğlenmeyi, çılgınlık yapmayı deneyin. Mesela ölüm tehlikesi olmayan şeyler, Nefeskesen'e binmiştim ben arkadaşımla. Hayatımın en adrenalini günlerinden biriydi. Korkuyu boş verip "Ölümcül değil ya..." duygusuyla yaşıyorum ben. İşe yarıyor, dozunda yaşıyorum ve öneririm.

Albert Einstein de öldü ama sonsuza kadar yaşıyor. Ölen bedeni. Nicola Tesla, Dante Alighieri, Fatih Sultan Mehmet, Cengiz Han, Attila, Leonardo da Vinci, Victor Hugo, Freddie Mercury hepsi ama hepsi öldü. Ama hala aramızdalar. Önemli olan bu dünyada iz bırakabilmek. Zaten iz bırakamadıktan sonra ha yaşamışsın ha ölmüşsün anlamsız. İyi olduğun alanı bul o alanda iz bırakmaya çalış. Kendini bul, kendini gerçekleştir. Örnek mesela şu an bu adresi tamamen atacağım gerçekte var mı böyle bir adres bilmiyorum ama anlayacaksın ne demek istediğimi. Üsküdar sokak: 12 No: 5'te 1875'te kim oturuyordu biliyor musun? Hayır tabii ki de. 1917 yılında Mustafa Kemal Atatürk nerdeydi diye sorarsam eğer Kafkas cephesinde olduğunu hemen hemen herkes bilir.

Sigara alkol vb maddeler genelde bu kafaya sokuyordu beni bunlardan uzak durarak yenebilirsin.

İlginç beni de sigara neşelendiriyor. Bazen efkarlı içiyorum ama o da en azından içimi rahatlatıyor. Demek alkol ve sigara her insana etkisi farklı.

İlginç beni de sigara neşelendiriyor. Bazen efkarlı içiyorum ama o da en azından içimi rahatlatıyor. Demek alkol ve sigara her insana etkisi farklı.
Siz neşelendiğinizi sanıyorsunuzdur. streslendiren ve zamanla büyük zararı veren sigara oluyor. Psikolojik stresi attım neşelendim deseniz de vicut temel stres seviyeniz artıyor. Bununla ilgili videolar mevcut😃

Siz neşelendiğinizi sanıyorsunuzdur. Streslendiren ve zamanla büyük zararı veren sigara oluyor. Psikolojik stresi attım neşelendim desenizde vicut temel stres seviyeniz artıyor. Bununla ilgili videolar mevcut😃

Sigara sadece içmek değildir mesele. Beni asıl streslendiren konuyu son açtığım konuda dile getirdim. Sigaramı yakıp bu konuda saatlerce düşünmek nasıl çözümler üreteceğimi düşünmek bu esnada sigara düşünmemi rahatlaştırıyor ve stresim de böyle azalıyor. Hala ışığı görebilmek.

Geri
Yukarı