Ölümden korkuyor musun?

Özel bir soru olabilir fakat sizin ölüme bakış açısını merak ediyorum, ölmek korkutucu ya da kurtuluş olarak gören var mı?
Şahsen ölüm kadar korkutucu bir şey olamaz, çok fazla bilinmeyen olduğu için korkunç gelebilir fakat kaçınılmaz olandan kaçamayacağımız için ölüm yokmuş gibi, korkunç değilmiş gibi, yaşamak daha güzel olduğunu düşünüyorum.

Müslüman ölümden korkmaz Müslüman için bir kurtuluştur tıpkı bir kuşu 20 katlı binadan aşağı atmak gibi kanatlanıp gider düşmekten korkmaz uçacaktır çünkü Müslüman da ölünce hesaplarından sonra sonsuz hayata gideceğini bilir. Müslüman imansız ölmekten korkar.

Özel bir soru olabilir fakat sizin ölüme bakış açısını merak ediyorum, ölmek korkutucu ya da kurtuluş olarak gören var mı?
Şahsen ölüm kadar korkutucu bir şey olamaz, çok fazla bilinmeyen olduğu için korkunç gelebilir fakat kaçınılmaz olandan kaçamayacağımız için ölüm yokmuş gibi, korkunç değilmiş gibi, yaşamak daha güzel olduğunu düşünüyoaçınılmazdan korkmak kaçınılmazı ne erteler ne de erken gelmesini sağlar yani hayır korkmuyorum.

Kaçınılmazdan korkmak kaçınılmazı ne erteler ne de erken gelmesini sağlar. Ölümde kaçınılmazlardan biridir.

Bazen düşünüyorum yapmak istediğim çok şey var ölmemem lazım falan ama hiçbirini gerçekleştiremiyeceğimi de bildiğimden çok büyük bir sorun olacağını düşünmüyorum. Garip yani hem yaşamak istiyorum ama yaşarken de tam yaşamış sayılmıyorum.

Geri
Yukarı