Ölümden sonra hayat ve sonsuzluk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizin gibi düşündükleri için olabilir mi? Hristiyanım, yahudiyim diye gezinen adanların çoğunun umrunda bile değil din. Kendi çıkarları için her şeyi yaparlar.
Değil işte. Din'in insanlara kattığı bir şey yok. Din doyurmuyor, din iyileştirmiyor. İnsanlar çalıştığı için karınları doyuyor, İnsanlar uzun yıllar tıbbi ve bilimsel çalışmalar yaptığı için iyileşiyorlar. İnsanlar saçmalık olduğunu anladığı için umursamıyor bile.

Biz aynı aileden 2 kardeşiz, ben büyük olanım, dindar bir aile yapısında büyüdük ailemiz işleri nedeni ile bize veremediği dini eğitimi başkaları aracılığı ile vermeye çalıştı, şu anki aklımla düşündüğüm zaman ne kadar çağ dışı bir metot ve yanlış bilgiler ile bize din öğretmeye çalıştıklarını görüyorum. Ben araştırıp Müslüman oldum kardeşim ateist oluktan sonra birkaç farklı görüşü daha araştırdı sonra bir yaratıcı olduğunu kabul etti ve dinler hakkındaki araştırmasına hala devam ediyor. Hiçbir baskı ve dayatma olmadan fikirlerimizi ailemiz ile paylaştık babam dindar olmasına rağmen kardeşime bana herhangi bir baskı veya dayatma uygulamadı sadece araştırmaya devam etmemizi istedi. Ben de aynı şekilde fikirlerimi empoze edecek en ufak bir baskıda bulunmadım. Yani dediğiniz gibi dayatma ya da korkutularak bir dini tercihimiz olmadı.

Amerika'da ailesi sağlam Katolik olup İslamı seçen arkadaşlarımda var. Hatta bir öğretmen arkadaşım inançsız ve madde bağımlığı ile geçen bir hayattan sonra İslam ile tanışıp Amerika'dan ayrıldı ve Türkiye'de şu an İngilizce öğretmenliği yapıyor.

Sözün özü dediğiniz gibi baskı ve dayatma ile olmuyor her şey. Kişi neye istiyorsa ona inansın bu kimseyi ilgilendirmez ama karşı görüşe de saygılı olsun.

Ne alakası var hocam. Aşırı sıkı, aşırı dindar ailelerde büyüyen bir sürü genç Ateist, Deist, Agnostik oluyor. Eğer sen Müslüman isen bize kendi yoluna bak diyemezsin. Senin bize sonuna kadar, Müslüman yapana kadar anlatman lazım. Eğer sen ''işine, yoluna bak'' diyorsan İslam açısından sen de çok büyük günaha giriyorsun. Hatırlarsın sen, Hz.Muhammed(S.A.V) müşriklerle konuşurken bir kör geliyor yanına. Hz.Muhammed(S.A.V)'e bana İslamı anlat, bana Allah'ı anlat diyor. Ancak Hz.Muhammed(S.A.V) İslam'ı öğrenmek isteyen birine değil de İslam'ı öğrenmek istemeyen Müşriklerle konuşmaya devam ediyor ve kör kişinin yönünü değiştiriyor. Ardından hemen Hz.Muhammed(S.A.V)'ı ikaz amacıyla Abese Suresi geliyor. Demek istediğim şu bize İslam'ı anlat, bilimsel verilerle bir kanıt getir, Allah'ın varlığını kanıtla, Kur'an-ı Kerim'in değişmediğini kanıtla, biz de o zaman sana hak verelim.
Heh işte bak ne güzel söyledin. Ağzından bal damlıyor. Sen daha islam'ın Son Peygamberinin sözüne itimaat etmemişsin. Madem onun son peygamber olduğunu biliyorsun, islamın peygamberi olduğunu biliyorsun. İşte sana koskocaman Peygamberin sünneti, Peygamberin sözleri. Onun ilmi sözü var iken, benim sözlerime be hacet. Evet sen haklısın islam adına kesinlikle sizi terslememem işine yoluna bak dememem gerekir ama ben biliyorum ki bu genç yaşta uzaktan uzağa bu işler yazarak olmuyor. Kişi kendi bildiğinden vaz geç mi yor.

Arkadaşlar bu konunun 21 sayfasını da okudum peki bazıları büyük patlama falan demiş bilim falan demiş açıklamaya çalışmışlar peki büyük patlamaya gidelim patladı falan falan dünya soğudu bir şeyler oldu Allah yok ya hani nasıl insan oluştu havadan falan düşmedi herhalde açıklayabilecek biri varsa sevinirim.

Nasıl marketten su alırken bir bedel ödüyorsan, oraya gitmek için de ağır bir bedel ödeyeceksin. Allah'ın cenneti ucuz değildir.

Şu an nice kimseler var ki devlet bu kimseleri bazı terör örgütlerine mensup olarak gösterip onları suçsuz yere hapse atıyor.

Çünkü devlet laik sistemin yıkılmasından korkuyor. Çünkü bu devletin insanı her ne kadar koyun da olsa ayaklanma çıkarabilecek potansiyelleri var.

Allah yeryüzünde kendisinin hükmü geçmeyecek yer kalmadığı sürece cihadı farz kıldı. Ama bunun için Şeriat gerekli, halife gerekli, ordu gerekli.

Bu ordunun bir araya gelmesi içinde bilinçli müslüman ve mü'minler insanlara tebliğ yapmalı.

Büyük patlama içinde şunu söyleyeyim. Neden her patlama kaos ortamı oluştururken, bu patlama düzeni oluşturdu ? Şüphesiz Allah'ın kudreti her şeyden üstündür.

@
Biz aynı aileden 2 kardeşiz, ben büyük olanım, dindar bir aile yapısında büyüdük ailemiz işleri nedeni ile bize veremediği dini eğitimi başkaları aracılığı ile vermeye çalıştı, şu anki aklımla düşündüğüm zaman ne kadar çağ dışı bir metot ve yanlış bilgiler ile bize din öğretmeye çalıştıklarını görüyorum. Ben araştırıp Müslüman oldum kardeşim ateist oluktan sonra birkaç farklı görüşü daha araştırdı sonra bir yaratıcı olduğunu kabul etti ve dinler hakkındaki araştırmasına hala devam ediyor. Hiçbir baskı ve dayatma olmadan fikirlerimizi ailemiz ile paylaştık babam dindar olmasına rağmen kardeşime bana herhangi bir baskı veya dayatma uygulamadı sadece araştırmaya devam etmemizi istedi. Ben de aynı şekilde fikirlerimi empoze edecek en ufak bir baskıda bulunmadım. Yani dediğiniz gibi dayatma ya da korkutularak bir dini tercihimiz olmadı.

Amerika'da ailesi sağlam Katolik olup İslamı seçen arkadaşlarımda var. Hatta bir öğretmen arkadaşım inançsız ve madde bağımlığı ile geçen bir hayattan sonra İslam ile tanışıp Amerika'dan ayrıldı ve Türkiye'de şu an İngilizce öğretmenliği yapıyor.

Sözün özü dediğiniz gibi baskı ve dayatma ile olmuyor her şey. Kişi neye istiyorsa ona inansın bu kimseyi ilgilendirmez ama karşı görüşe de saygılı olsun.
Sen ve kardeşin Zebur, Tevrat, İncil gibi kitaplar okudun mu ki? En doğru dinin İslam olduğuna inanıp müsluman oldun? Hayır okumaya gerek bile duymadın çünkü dinin onları senin için yalanlıyor.

Bakın ben hala Allah'a inanıyorum ve çok fazla ibadet etmesem de Allah'ın varlığına, Cennet-Cehennem kavramlarına inanıyorum. Bilirsiniz ki Eski Türklerin Göktanrı İnancı'nda da Tanrı inancı, Cennet-Cehennem inancı vardı. Ben orucumu tutan, duamı eden bir insanım ancak bana bazı konular aşırı ama aşırı saçma geliyor. Örneğin Hz.Muhammed(S.A.V) neden 6-7 kere evlendi? Neden Müslüman olmayanlar Cennet'e gidemez? İslam'ın değiştirilmediğine dair bir kanıt var mı? Diğer dinlerin değiştirildiğine dair bir kanıt var mı?

Hocam herkes kendi kararını verir. Cennet cehennem dediğimiz olay sayısal lotodaki mantık gibi bir şey(yaaa tutarsa ağbey). Kimse gidip görmediği için oraları çok uzun veya hiçbir zaman benim tahminime göre %100 emin olamıcaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı